12 اردیبهشت 1394

کاریکاتوریست شارلی ابدو دیگر تصویر پیامبر اسلام را نمی‌کشد

12 اردیبهشت 1394

دویچه وله

لوز، کاریکاتوریکاتوریست مجله فکاهی "شارلی ابدو" از این پس کاریکاتوری از پیامبر اسلام نخواهد کشید. او اعلام کرده است که این شخصیت دیگر برایش جذابیتی ندارد. یازده کارمند "شارلی ابدو" در یک حمله تروریستی کشته شدند.

لوز، کاریکاتوریست جنجال‌برانگیز مجله فکاهی "شارلی ابدو" دیگر نمی‌‌خواهد کاریکاتوری از پیامبر اسلام بکشد. او چهارشنبه (۲۹ آوریل/ ۹ اردیبهشت) به مجله فرانسوی "Les Inrockuptibles" گفت: «من دیگر تصویری از شخصیت محمد نمی‌کشم، این شخصیت دیگر برایم جالب نیست.»

او در این گفتگو با مجله افزود: «از این شخصیت خسته شده‌ام، همانطور که از سارکوزی دلزده‌ام. نمی‌خواهم همه زندگی‌ام کاریکاتور او را بکشم.»

لوز یک هفته پس از حمله تروریستی اسلام‌گرایان افراطی به دفتر مجله "شارلی ابدو" در پاریس، طرح روی جلد شماره ویژه این مجله را کشیده بود.

در این طرح، تصویری از کاریکاتور پیامبر اسلام دیده می‌شد که پلاکاردی با جمله «من شارلی هستم» در دست داشت.

از این جمله در سراسر جهان برای حمایت از آزادی مطبوعات و اعلام همبستگی با مجله شارلی ابدو استفاده شده بود.

"همه چیز بخشوده شد" هم تیتر شماره ویژه مجله "شارلی ابدو" بود.

انتشار دوباره کاریکاتور پیامبر اسلام روی جلد این مجله فکاهی بار دیگر موجب اعتراض گسترده عده‌ای از مسلمان جهان شد که در برخی از کشورها به درگیری خشونت‌آمیز کشیده شد.

"شارلی ابدو" که پیشتر با انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام جنجال برانگیخته بود، هفتم ژانویه سال جاری میلادی هدف حمله دو تروریست اسلام‌گرا قرار گرفت.

تروریست‌ها به دفتر "شارلی ابدو" در پاریس هجوم بردند و در دفتر مجله و هنگام فرار ۱۲ نفر را به ضرب گلوله کشتند.

یکی از همفکران این دو تروریست چند روز بعد یک پلیس زن را به قتل رساند و با گروگان‌گیری در یک فروشگاه یهودی جان چهار تن دیگر را گرفت. هر سه این تروریست‌ها با مداخله نیروهای امنیتی و با شلیک نیروهای پلیس کشته شدند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)