4 اردیبهشت 1394

هند دفتر شبكه الجزيره را تعطیل کرد

4 اردیبهشت 1394

دولت هند به خاطر اقدام شبکه الجزیره مبنی بر انتشار نقشه نادرست از کشمیر، دفتر اين شبكه را به طور موقت تعطيل كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، دفتر شبکه الجزیره انگلیسی در كشور هندوستان، تصاویری از منطقه کشمیر منتشر کرد که حاکمیت هندوستان بر آن را زیر سوال برده است. خبرگزاری فرانسه گزارش داد که در پي اين اقدام، هندوستان پخش برنامه های شبکه انگلیسی الجزیره در این کشور را به مدت پنج روز به دلیل انتشار نقشه نادرست از منطقه کشمیر، متوقف کرد.

طبق دستور وزارت ارتباطات هندوستان، شبکه چهار تلویزیونی این کشور كه برنامه هاي شبكه الجزيره انگليسي را پخش مي كرد، به جای اینکه به پخش عادی برنامه های خود ادامه دهد، اینک صفحه ای بر روی آن ظاهر شده که در آن نوشته شده است: این شبکه تا 27 آوریل برنامه نخواهد داشت.

در همين حال "انمول ساکینا" مدیر دفتر شبکه چهار در هند در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: این شبکه توضیحاتی در این رابطه به وزارت ارتباطات داده و امیدوار است حکم صادره لغو شود.

هندوستان بر سر منطقه کشمیر با پاکستان درگیر است. هر یک از دو کشور هند و پاکستان مدعی حاکمیت کامل بر کشمیر هستند اما فعلا این منطقه از سال 1948 ميلادي بین این دو تقسیم شده است.

بعد از اینکه هند و پاکستان نتوانستند به راه حل های دیپلماسی دست یابند، وارد جنگ هایی با یکدیگر شدند و بخشی از این منطقه که زیر سیطره هند قرار داشت از سوی پاکستان مورد تهاجم قرار گرفت. نقشه های جغرافیایی که هند به آنها استناد می کند، کشمیر را جزئی از سرزمين این کشور تلقی می کند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)