1 اردیبهشت 1394

روزنامه نگاری، بد‌ترین شغل در آمریکا

1 اردیبهشت 1394

پایگاه کار آمریکایی «کاریرکاست» در فهرستی که امسال منتشر کرد، روزنامه نگاری را به عنوان یکی از بدترین شغل‌ها در آمریکا معرفی کرد،در مقایسه، روابط عمومی، رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی و مشاغل مرتبط بازاریابی بسیار خوب محسوب می‌شوند، هرچند در رده بالایی قرار ندارند.

کاوشگران روابط عمومی نوشت: گاهی اوقات ممکن است این احساس را داشته باشید که شما دارای بدترین شغل در جهان هستید. روزهای بد در شغل‌های مختلف برای هر کس متفاوت است. اما اگر شما در یکی از بدترین شغل‌ها کار می‌کنید، یک روزبد می‌تواند به شکلی ویژه به چالش کشیده شود.

پایگاه کار آمریکاییCareerCast.com هرسال فهرستی از بدترین شغل‌ها را بر مبنای حقوق پرداختی، استرس و فاکتورهای دیگر رتبه بندی می‌کند؛ در فهرستی که امسال منتشر شد روزنامه نگاری به عنوان یکی از بدترین شغل‌هایی است که هر فرد می‌تواند داشته باشد.

برطبق مطالعه این سایت «خوانندگان پیوسته در حال نقل مکان از نشریات چاپی جاییکه به روزنامه‌ها و مجلات اختصاص دارد به سوی رسانه‌های آنلاین هستند. در نتیجه کاهش درآمد تبلیغات روزنامه‌ها ـ و در نتیجه خبرنگاران روزنامه ـ به خاطر احساس تنگنای موجود رها شده‌اند. خبرنگار روزنامه ۲۰۰ امین شغل در میان ۲۰۰ شغلی است که براساس محیط کار، استرس، درآمد و استخدام رتبه بندی شده‌اند.

در مقایسه روابط عمومی، رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی و مشاغل مرتبط بازاریابی بسیار خوب انجام می‌شوند، هرچند در رده بالایی قرار ندارند. مدیر اجتماعی و جامعه در این رتبه بندی در جایگاه 83، تحلیل‌گر تحقیقات بازار در رتبه ۹۵، مدیر رسانه اجتماعی در رتبه ۱۰۱ و مدیر روابط عمومی در رده ۱۲۱ قرار گرفتند.

Erin Hayes روزنامه نگار سابق در بوستون می‌گوید من می‌توانم تایید کنم که پرداخت این شغل بسیار بد است، ساعات کار آن بیرحمانه و بسیار زیاد و تهدید مداوم به اخراج هیچ موردی برای تقویت روحی باقی نگذاشته است ـ من می‌توانم ببینم یک فرد خارج از این سیستم ممکن است چگونه درباره این بدترین شغل فکر کند. اما هرگز در هیچ شغلی سرگرمی و نشاطی بیشتر از شغل روزنامه نگاری نداشتم.

او به دیگر خبرنگارانی که مشتاق به تغییر شغل هستند توصیه می‌کند که « تلاش کنید تا خود را توانمند سازید».

مترجم: معصومه رشیدی

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)