29 فروردین 1394

فراخوان دوازدهمین جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان منتشر شد

29 فروردین 1394

فراخوان دوازدهمین جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان با موضوع ویژه محیط زیست در مطبوعات منتشر شد.

به گزارش ایرنا، این بخش با نگاه ویژه به مساله محیط زیست، مطالب منتشر شده در مطبوعات را در کنار 15 بخش دیگر جشنواره به صورت جداگانه مورد ارزیابی و داوری قرار می دهد.

دبیرخانه جشنواره با انتشار این فراخوان از مدیران مسوول، سردبیران نشریات کودک و نوجوان، نویسندگان، شاعران، تصویرگران، خبرنگاران و عکاسان فعال در حوزه ادبیات کودک و نوجوان دعوت کرد آثار منتشر شده خود در مطبوعات را در سال های 1392 و 1393 در اختیار این دبیرخانه قرار دهند.

جشنواره دوازدهم قرار است اسفند سال 1394 در تهران برگزار شود و آثار در 15 بخش جداگانه و یک بخش ویژه محیط زیست مورد داوری قرار گیرد.

بر اساس این فراخوان، علاوه بر بخش ویژه، آثار مطبوعات کودک در بخش های تیتر، خبر، گفت و گو، سرمقاله، یادداشت و مقاله، گزارش، طنز مطبوعاتی، کاریکاتور، کمیک استریپ، گرافیک مطبوعاتی (طراحی جلد، صفحه آرایی و تصویرگری)، عکس، داستان تالیف (کودک و نوجوان)، شعر (کودک و نوجوان)، آثار مخاطبان (نهایت سن نویسنده یا شاعر 18 سال تمام، در زمان چاپ اثر در نشریه) و انتخاب نشریه برتر از نگاه کودکان و نوجوانان داوری می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دبیرخانه جشنواره از تمامی دست اندرکاران فعال در این حوزه دعوت کرده است تا سه نسخه از آثار خود (مدیران مسوول یا سردبیران نشریه، یک نسخه از هر شماره به همراه لوح فشرده آن با پسوند PDF یا سه نسخه از هر شماره نشریه) را که در سال های 1392 و 1393 در نشریات رسمی ویژه کودکان و نوجوانان منتشر شده است، تا پایان ساعت اداری شنبه نهم خرداد 1394به این دبیرخانه ارسال کنند.

نشانی دبیرخانه دوازدهمین جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان نیز تهران، خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان شهید خالد اسلامبولی، شماره 26، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واحد انتشارات، اعلام شده است.

بر اساس این فراخوان، تیترها و آثاری که نام پدیدآورنده به صراحت در نشریه ذکر نشده یا با نام مستعار منتشر شده است، در صورتی که به مرحله نهایی راه یابد، با موافقت کتبی نام پدیدآورنده از سوی مدیر مسوول یا سردبیر نشریه، مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین شماره تلفن 88703660 در تهران یا پست الکترونیکی jashnvarehmatboat kanoonparvaresh.com برای کسب اطلاعات بیشتر در نظر گرفته شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)