28 فروردین 1394

اهدای جایزه قلم طلایی در روز جهانی «آزادی مطبوعات»

28 فروردین 1394

انجمن دفاع از آزادی مطبوعات امسال نیز به‌ منظور ارج نهادن به شخصیت‌های مدافع آزادی بیان و آزادی مطبوعات، نامزد دریافت جایزه قلم طلایی را در روز جهانی «آزادی مطبوعات» معرفی می‌کند.

به گزارش بخش رسانه ایسنا، انجمن دفاع از آزادی مطبوعات برای انتخاب نامزد دریافت جایزه‌ی قلم طلایی سال ۹۳، از متخصصان، صاحب‌نظران، دانشگاهیان، اندیشمندان و همه‌ی فعالان مدنی درخواست کرد‌ه است نامزدهای شایسته‌ مورد نظر خود را برای دریافت جایزه‌ی قلم طلایی تا ششم اردیبهشت‌ ماه به آدرس الکترونیک cpj.freedom gmail.com معرفی کنند.

تلاش مستمر در راستای بهبود شرایط آزادی مطبوعات، آزادی بیان و رسانه، ترویج دیدگاه‌ها و موضع‌گیری‌ها با اندیشه‌ آزادی، توسعه‌ مفاهیم آزادی، انجام ندادن اقدام زیان‌بار علیه آزادی بیان، تسامح در برخورد با رسانه‌ها، مخالفت با خشونت و ترویج فرهنگ صلح و گفت‌وگو، تلاش در راستای توسعه و تثبیت کرامت انسانی و پیش‌برد اهداف حقوق بشری، تحمل رسانه، نقد و انتقاد و پرهیز از شکایت علیه رسانه‌ها و مطبوعات، از جمله شاخص‌های دریافت این جایزه است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)