24 فروردین 1394

ماجرای ورود خبرنگار روزنامه اسراییلی به ایران

24 فروردین 1394

معاون امورخبرنگاران اداره کل مطبوعات خارجی وزارت ارشاد با اشاره به تخلف خبرنگار روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، گفت: ما به طور قطع به خبرنگار یک روزنامه صهیونیستی روادید خبرنگاری نمی‌دهیم.

علیرضا شیروی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در خصوص حضور خبرنگار یکی از روزنامه‌های صهیونیستی در کشورمان، اظهار داشت: ظاهراً یک گروه جهانگردی اسفند 93 از آمریکا با گذرنامه آمریکایی به کشورمان وارد می‌شوند که خبرنگار روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» به نام «اورلی آزرلایی» در میان آن‌ها بوده است.

وی ادامه داد:‌ این گروه با روادید جهانگردی به کشور وارد شده بودند و این خبرنگار هیچگونه درخواست روادید خبرنگاری از وزارت ارشاد و اداره کل مطبوعات خارجی نداشته است اما در طول این مدت گزارش‌هایی در قالب گزارش سفر در روزنامه متبوع خود از کشورمان منتشر کرده است لذا ما در حال مکاتبه با مراجع ذیربط در این زمینه هستیم.

معاون امور خبرنگاران اداره کل مطبوعات خارجی وزارت ارشاد همچنین گفت: ما به دنبال پیگیری این موضوع هستیم، این خبرنگار با این نوع روادید در واقع تخلف کرده است چرا که آن‌ها می‌دانند ما به طور قطع به خبرنگار یک روزنامه صهیونیستی روادید خبرنگاری نمی‌دهیم.

تسنیم نوشته است: در برخی خبرها آمده بود که «اورلی آزرلایی» یکی از مشهورترین خبرنگاران روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» 14 روز در کشورمان حضور داشته، در این مدت به نقاط مختلف کشور سفر کرده و در ایرانگردی‌اش، اصفهان، شیراز و تخت جمشید و تهران را دیده و با مردم صحبت کرده است.

سایت تهران-حیفا-تل آویو هم در این باره نوشته است:سفر جنجالی خبرنگار اسرائیلی به ایران

«اورلی ازولای» خبرنگار زن روزنامه پرتیراژ «یدیئوت اخرونوت» با سفر به کشوری که " دشمن اسرائیل" نامیده می شود جنجال آفرید. در فیلم مستندی که از سفر به کشور " آیت الله ها (به گفته خودش)" تهیه کرده از لحظات وحشت در هنگام عبور از مرز، از زندگی آرام و آزاد یهودیان ایران و از برخورد حیرت آور با ایرانیان خوش رویی که هیچ نفرتی از کشور اسرائیل و مردمش ندارند می گوید .

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail

1 پيام

پاسخ به اين مقاله

 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)