23 فروردین 1394

روزنامه «خانه نوجوان» منتشر می شود

23 فروردین 1394

مدیر روابط عمومی مجموعه فرهنگی سرچشمه از انتشار روزنامه‌ای با عنوان «خانه نوجوان» با شعار «تو بنویس، ما منتشر می‌کنیم» خبر داد.

حسین شکیب راد در گفت‌وگو با تسنیم از انتشار روزنامه‌ای با شعار «تو بنویس، ما منتشر می‌کنیم» برای گروه سنی نوجوان خبر داد و گفت: در حال اجرای طرح پایلوت هیئت تحریریه این روزنامه برای تهران هستیم تا در مرحله بعد به آماده‌سازی شهرستان‌ها برای این طرح بپردازیم .

وی ادامه داد: مجوز انتشار روزنامه خانه نوجوان اخذ شده است و قصد داریم با نگاهی نو و در نظرگرفتن اقتضائات گروه سنی نوجوان با حضور خود نوجوانان انتشار روزنامه را آغاز کنیم .

مدیر روابط عمومی مجموعه فرهنگی سرچشمه با اشاره به سه نوع انتشار در حوزه مطبوعات کودک و نوجوان، افزود: در این حوزه یک مدل انتشار مطالب برای والدین و مربیان در مورد کودک و نوجوان است، مدل دیگر برای خود این گروه سنی است و مدل سوم نشریاتی است که توسط خود کودکان و نوجوانان تهیه و منتشر می‌شوند که روزنامه خانه نوجوان از نوع سوم است .

وی خاطرنشان کرد: در تلاش برای فراهم آوردن پاتوق حضوری برای نوجوانان ساکن تهران برای حضور در هیئت تحریریه روزنامه هستیم اما به طور قطع نوجوانان در شهرستان‌ها باید از طریق مکاتبه با ما در تماس باشند، ضمن اینکه در طول برگزاری نمایشگاه مطبوعات کودک و نوجوان در اسفند سال گذشته بسیاری از نوجوانان مستعد شهرستانی در این حوزه شناسایی شدند .

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)