21 فروردین 1394

مجوز انتشار یک نشریه کُردی در دانشگاه تهران داده شد

21 فروردین 1394

فعالان دانشجویی کُرد در دانشگاه تهران موفق به اخذ مجوز انتشار نشریه کُردی در این دانشگاه شدند.

آژانس خبررسانی کُردپا، روز دوشنبه هفدهم فروردین‌ماه، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تهران، با درخواست فعالان دانشجویی کُرد در این دانشگاه مبنی بر چاپ و انتشار نشریه کُردی به نام "روژ" موافقت کرد.

این نشریه به بررسی مسائل سیاسی، اقتصادی، ادبی، علمی و فرهنگی ملت کُرد در هر چهار بخش کُردستان می‌پردازد.

فعالان دانشجویی کُرد موفق به اخذ مجوز انتشار نشریه کُردی در دانشگاه تهران شدند وب‌سایت "خویندکاران" که اخبار مرتبط با مسائل دانشجویی و فعالیت دانشجویان را منتشر می‌کند، در این‌باره اعلام کرد: "بیشتر مطالب نشریه روژ به لهجه‌های کُردی (سورانی، کرمانجی، لکی، هورامی و کلهری)، فارسی و انگلیسی خواهد بود".

"روژ" در زبان کُردی به معنای "روز" است.

یشتر و در نوزدهم آذر‌ماه سال گذشته نیز، دانشگاه تهران اقدام به صدور مجوزی نمود که براساس آن فعالیت کانون‌های فرهنگی، هنری و ادبی دانشجویان کُرد رسمیت یافت. این کانون‌ها حق انتشار نشریه به صورت ماهنامه یا فصلنامه را دارند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)