9 فروردین 1394

تهدید به مرگ مدیر بی‌بی‌سی پس از اخراج مجری «تخت گاز»

9 فروردین 1394

رادیو فردا

پلیس بریتانیا می‌گوید در حال انجام تحقیقاتی در مورد تهدید تونی هال، مدیر کل شبکه بی‌بی‌سی، به مرگ است؛ تهدیدهایی که در پی تصمیم او به اخراج جرمی کلارکسون، مجری برنامه مشهور «تخت گاز»، صورت گرفته است.

اسکاتلندیارد، پلیس بریتانیا، ۹ فروردین تائید کرده است که این تحقیقات بر پایه تهدیدهایی‌ست که روز چهارشنبه گذشته صورت گرفته است. در همان زمان بود که آقای هال تصمیم گرفت به قرارداد شبکه بی‌بی‌سی با جرمی کلارکسون خاتمه دهد.

یک سخنگوی پلیس به خبرنگاران گفته است تحقیقات همچنان ادامه دارد و کسی نیز تا کنون بازداشت نشده است.

نشریه «میل آن ساندی» می‌گوید خانه تونی هال، از زمانی که این تهدید صورت گرفته، ۲۴ ساعته تحت مراقبت پلیس قرار دارد.

خبرگزاری فرانسه از قول سخنگوی شبکه بی‌بی‌سی، در واکنش به این موضوع گفته است که آنها در مورد مسائل امینتی نظری نمی‌دهند.

برنامه «تخت گاز» از پربیننده‌ترین برنامه‌های بی‌بی‌سی است، در ۱۷۰ کشور جهان پخش می‌شود و هفته‌ای تا ۳۵۰ میلیون بیننده دارد.

جرمی کلارکسون، چهره اصلی این برنامه، یکی از سه مجری آن بود.

سخنان او و برخی رفتارهایش در مواردی مختلف به اعتراضات کشورها و گروه‌های گوناگون انجامیده بود؛ از آرژانتین تا گروه‌های هوادار محیط زیست یا موسسه‌های خیریه حامی ناتوانان و کم‌توانان ذهنی.

اما او هوادران بسیاری نیز داشت. طوماری آن‌لاین برای رفع تعلیق و بازگرداندن او به تلویزیون، در مدتی کوتاه، بیش از یک میلیون امضا جمع کرده بود.

دلیل اصلی اعلام‌شده از سوی بی‌بی‌سی برای تمدید نکردن قرارداد جرمی کلارکسون، حمله فیزیکی او به یکی از تهیه‌کنندگان برنامه عنوان شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)