2 فروردین 1394

وب‌سایت «جرس» داوطلبانه به کار خود پایان داد

2 فروردین 1394

رادیو زمانه

وب‌سایت جنبش راه سبز (جرس)، پس از شش سال با انتشار بیانیه‌ای به صورت «داوطلبانه» به کار خود پایان داد.

وب‌سایت خبری-تحلیلی جرس که خود را از رسانه‌های جنبش سبز معرفی می‌کرد در ۲۸ تیر ۱۳۸۸، در خارج از ایران شروع به فعالیت کرد.

اکنون این وب‌سایت با انتشار بیانیه اعلام کرده که اگرچه قصدشان بر آن بوده که پس از برداشته شدن حصر از چهره‌های شاخص جنبش سبز این وب‌سایت را تعطیل کنند، اما «استبداد دینی جان سختی کرد».

وب سایت جرس پیش از این نیز در آبان ۱۳۹۰ به سبب مشکلات مالی در آستانه تعطیلی قرار گرفته بود. اما در آن زمان شورای سیاست‌گذاری این وب‌سایت با انتشار «بیانیه‌ای مهم» خواستار کمک‌های مردمی شده بود.

این در حالی است که اکنون جرس در بیانیه پایان کار به تاریخ یکم فروردین ۱۳۹۴، اشاره‌ای به دلیلی تعطیلی این رسانه‌ نکرده است.

محسن کدیور، حسن یوسفی اشکوری، علی مزروعی، مرتضی کاضمیان، عبدالرضا تاجیک و عبدالعلی بازرگان از جمله نویسندگان این وب‌سایت بودند.

جرس در بیانیه خود نوشته آرشیو این وب‌سایت در دسترس مخاطبان قرار خواهد داشت.

جرس که خود را شبکه‌ای ایرانی، اسلامی و مستقل معرفی می‌کرد، یکی از وب‌سایت‌های پر خواننده هواداران جنبش سبز در ایران محسوب می‌شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)