25 اسفند 1393

طرح‌های جدید رسانه‌های دیجیتال رونمایی شد

25 اسفند 1393

از شش طرح در حوزه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با حضور وزیر ارشاد، معاون مطبوعاتی، سخنگوی وزیر ارشاد و تعدادی دیگر از مسوولان این حوزه، رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، مراسم رونمایی از طرح‌های جدید مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال صبح امروز در ساختمان وزارت ارشاد برگزار شد.

فاز نخست توسعه مرکز داده، رایان‌نامه فرهنگ، بسته ارتباط پرسرعت و امن مراکز و ادارات کل استان‌ها، لوگوی هوشمند دیجیتال، دو عنوان کتاب و طرح ملی فرهنگ‌یار از جمله طرح‌هایی بودند که امروز رونمایی شدند.

حسین نوش‌آبادی (سخنگوی وزیر ارشاد)، حسین انتظامی (معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد)، سید مرتضی موسویان (رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد)، محمدحسن انتظاری (دبیر شورای عالی فضای مجازی) در مراسم رونمایی از طرح‌های مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال حضور داشتند.

سیدمرتضی موسویان، رئیس مرکز توسعه فناوری و اطلاعات رسانه‌های دیجیتال در ابتدای این مراسم ضمن بیان سخنانی کوتاه به معرفی بخش‌های مختلف مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال پرداخت و گفت: ابتدا از لوگوی هوشمند دیجیتال که یکی از طرح‌های مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال است، شروع می‌کنم. این لوگو ابتکاری از سوی مرکز توسعه فناوری اطلاعات برای کسانی است که در فضای مجازی فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دهند تا بتوانند از طریق لوگوی هوشمند دیجیتال استفاده درستی داشته باشند. همچنین زیرساخت‌های لازم در این زمینه در حال آماده‌سازی است تا بتوانیم برای تعداد قابل توجهی از سایت‌ها، پشتیبانی‌های لازم را داشته باشم. بر این اساس برای تقسیم‌بندی‌های ابتدایی از الگوهای از قبل مشخص شده و استاندارد استفاده کردیم. لوگوی هوشمند دیجیتال دارای بخش‌های مختلفی از جمله وزارت بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و ... است.

همچنین لوگوهای دیگری با عنوان معارف و دینی و انقلاب اسلامی داریم که هر کدام از این لوگوها با توجه به موضوعیتی که دارند دارای رنگ مشخصی هستند.

این مقام مسوول سپس اظهار امیدواری کرد: امیدواریم با طرح‌های ساماندهی جدید تعداد حدود 600 سایت که در کشور ثبت شده‌اند و شاید به میزان حداقل دو برابر آن در بخش ساماندهی پذیرا باشیم. جا دارد بگویم با پارتیشن‌ شدن فضای مجازی این امکان فراهم می‌شود که فعالان فضای مجازی را کاملا بشناسیم؛ ضمن اینکه این فرایند در آینده به جایی خواهد رسید که امیدواریم بتوانیم استفاده‌های درستی از آن داشته باشیم.

موسویان در بخشی از این مراسم به معرفی طرح‌های مختلف حوزه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال پرداخت و گفت: ایجاد ارتباطات میان مراکز ستادی و کل استان‌ها از دیگر اقدامات ما در این زمینه بود که انتظارمان این است که در سه ماهه اول سال ۹۴ شاهد ارتباط با مراکز استان‌ها و همچنین مراکز ستادی باشیم. همچنین برای ایجاد فضای فرهنگی و شناخت این فضا به خانواده‌ها ما در این زمینه پنج عنوان کتاب رونمایی کردیم که مورد استفاده علاقه‌مندان قرار بگیرد. همچنین ساماندهی بر سایت‌های برخط از دیگر اقدامات وزارت ارشاد در این زمینه است. ضمن اینکه برای سه ماهه اول سال ۹۴ کارهایی را در این زمینه آماده کرده‌ایم که ارائه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، علی جنتی، وزیر ارشاد در پایان این مراسم ضمن تشکر از تلاش همکاران مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا بتوانیم دولت الکترونیک را تحقق ببخشیم تا مراجعات مردم در این زمینه به حداقل ممکن برسد. بسیاری از وزارتخانه‌ها در این زمینه گام‌های بلندی برداشته‌اند که فکر می‌کنم وزارت فرهنگ و ارشاد کمی در این زمینه‌ها عقب‌ماندگی دارد که باید حتما خودش را به سایر وزارتخانه‌ها برساند و این عقب‌ماندگی را رفع کند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)