23 اسفند 1393

بازداشت ۳ نفر به‌دلیل توهین به اردوغان در توییتر

23 اسفند 1393

پلیس ترکیه امروز جمعه سه نفر را به اتهام توهین به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور و سایر مقام‌های رسمی این کشور در توییتر، بازداشت کرد.

به گزارش پارسینه ، پلیس ترکیه با یورش به خانه سه نفر، آنها را به اتهام توهین به اردوغان و سایر مقام‌های رسمی این کشور دستگیر کرده است.

این تازه ترین اقدام پلیس ترکیه در مقابله با منتقدان اردوغان در توییتر به شمار می رود. فعالان سیاسی نسبت به محدود شدن آزادی بیان در ترکیه ابراز نگرانی می‌کنند. یک مقام رسمی ترکیه در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی تاکید کرد که این سه نفر که دو نفر آنها زن بوده اند، طی روزهای آینده در دادگاه محاکمه خواهند شد.

روزنامه حریت نوشت، در اتفاقی جداگانه نیز، پلیس ترکیه یک دانشجو را به خاطر آنکه اردوغان را دیکتاتور، خوانده، بازداشت کرده است.

اردوغان از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۴ میلادی به عنوان نخست وزیر در ترکیه فعالیت می کرد و از سال گذشته نیز به ریاست جمهوری این کشور رسیده است. منتقدان، اردوغان را به اقتدارگرایی و عدم تحمل در برابر انتقادات متهم می کنند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)