22 اسفند 1393

محمدعلی کلی خواستار آزادی جیسون رضائیان شد

22 اسفند 1393

رادیو فردا

محمدعلی کلی، قهرمان شهیر مشت‌زنی، از مقام‌های ایرانی درخواست کرد جیسون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشینگتن‌پست را که از تابستان گذشته در بازداشت به سر می‌برد، آزاد کنند.

در بیانیه‌ای که ۲۱ اسفند ماه «نشنال پرس کلاب» از قول محمدعلی کلی منتشر کرده، او آقای رضائیان را «مرد صلح و ایمانی راستین» نام نهاده که «فداکاری واحترامش به مردم ایران در کارش آشکار است».

جیسون رضائیان صاحب تابعیت ایرانی و آمریکایی‌ست. او از سال ۲۰۰۸ میلادی به عنوان روزنامه‌نگار در ایران مشغول به کار بوده است. جایی که چهار سال پس از آن، در سال ۲۰۱۲ میلادی، خبرنگار روزنامه واشینگتن‌پست شد.

او در تیرماه سال گذشته همراه سه نفر دیگر بازداشت شد. در میان بازداشت‌شدگان، همسرش یگانه صالحی نیز حضور داشت. سه نفر دیگر پس از مدتی آزاد شدند، اما آقای رضائیان بدون قطعیت حکم و دادرسی همچنان در زندان است.

در این مدت چهره‌های گوناگونی خواستار آزادی او شده‌اند. از جمله دولت ایالات متحده تنها چند روز پس از انتشار خبر بازداشتش خواستار آزادی او شد و از دولت سوئیس -حافظ منافع خود در ایران- خواست تا پرونده را پیگیری کند.

در آغاز بهمن ماه رئیس کل دادگستری استان تهران اعلام کرد او به زودی محاکمه خواهد شد.

خانواده این خبرنگار ایرانی-آمریکایی در میانه اسفند ماه گفتند دادگاه انقلاب اسلامی به او اجازه داده وکیل اختیار کند، اما این وکیل باید فرد دیگری به جز گزینه پیشنهادی خانواده رضائیان -مسعود شفیعی- باشد.

آنها نیز لیلا احسان، وکیل خانم صالحی را برگزیدند.

کلی که بیانیه خود را «به نام الله، رحمان و رحیم» آغاز کرده است می‌گوید متاسف است که نمی‌توانم شخصا برای نشان دادن حمایتش در محل حضور داشته باشد، اما دعا می‌کند که «ان‌شاءالله» گفته‌هایش بتواند به تلاش‌ها برای آزادی جیسون رضائیان کمک کند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)