20 اسفند 1393

«صوراسرافیل» بعد از ۱۰۷ سال دوباره روی دکه مطبوعات آمد

20 اسفند 1393

خبرگزاری مهر:روزنامه «صور اسرافیل» یکی از برجسته‌ترین روزنامه‌های عصر مشروطه بعد از بیش از یک قرن، دوباره پیش چشم روزنامه‌خوانان ایرانی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین شماره این جریده آنگونه که صاحب امتیاز و مدیرمسئول آن، ندا فرامرزیان گفته، «به احترام صوراسرافیل اول» منتشر شده و روی دکه رفته است. صور اسرافیلِ جدید، عیناً با همان شکل و شمایل «صور اسرافیل»ِ ۱۰۷ سال قبل میرزاجهانگیرخان شیرازی، منتشر شده است.

مدیرمسئول این نشریه در سرمقاله شماره اول آن نوشته است: در زمانه ما با وجود این همه روزنامه و هفته‌نامه، ماهنامه‌‌هایی که با تعداد زیاد صفحات چاپ چهاررنگ طبع و منتشر می‌شود، تنها تضمین‌کننده موفقیت و محبوبیت هر نشریه‌ای تنها جذابیت و کیفیت بالای محتوای آن و نگاه حرفه‌ای گرایی دست‌اندرکاران آن است که صور اسرافیل دوم می‌خواهد به فضل الهی و با برخورداری از حمایت شما یاران و خوانندگان فهیم و فرهیخته از جمله چنین نشریاتی باشد.

وی همچنین از خوانندگان این نشریه خواشته تا محدودیت صفحات و یک رنگ بودن چاپ صوراسرافیل دوم را صرفاً یک ادای احترام و تجدید خاطره با صور اسرافیل اول تلقی کنند هر چند صور اسرافیل همچنان با حال و هوای قدیم البته با تغییراتی مانند اضافه کردن تعداد صفحات و تغییرات کوچکی در خصوص لوگو عرضه خواهد شد.

مدیرمسئول صور اسرافیل همچنین از احتمال انتشار شماره دوم این نشریه بعد از تعطیلات نوروز ۹۴ خبر داده و تاکید کرده که غایت آرزوی دست‌اندرکاران این نشریه این است که صور اسرافیل آینه تمام نمای خواست‌ها، انتظارات و ایده‌آل‌های خوانندگان باشد.

صور اسرافیل

درست رو به روی ستون سرمقاله این نشریه، اولین مطلب درج شده در جریده صور اسرافیل به تاریخ ۱۴ دیماه ۱۲۸۶ هجری خورشیدی به قلم جهانگیرخان شیرازی، عیناً و در یک منتشر شده است. نکته دیگر اینکه دو صفحه لایی نشریه تازه، در واقع صفحات اول صور اسرافیل ۱۰۷ سال قبل (شماره‌های ۱ و ۲۶) هستند!

بر اساس همین گزارش، در شناسنامه این نشریه که مانند صور اسرافیل میرزا جهانگیرخان شیرازی، نامش «عنوان مراسلات» است، از بهمن کشاورز، غلامرضا کیامهر، نعمت حمدی، بهروز بهزادی و بهروز تقی‌خوانی به عنوان مشاوران و مهناز شوقی به عنوان دبیر تحریریه، نام برده شده است.

یکی دیگر از نکات جالب همین بخش (شناسنامه) درج این عبارت است: «مقالات و لوایحی که موافقت با امتیاز نشریه داشته باشد، با امضا پذیرفته می‌شود و در طبع و عدم طبع، تحریریه مختار است. نامه‌های بدون سربرگک قبول نخواهد شد.»

«صور اسرافیل» با رنگ قهوه‌ای، در ۸ صفحه و با بهای ۵۰۰ تومان روی دکه رفته است. همچنین در اعلام قیمت اشتراک سالیانه این جریده هم اینگونه آمده است: «اشتراک طهران: ۵۰ هزار تومان، سایر بلاد ایران: ۱۰۰ هزار تومان».

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)