19 اسفند 1393

انتظامی: یارانه خبرگزاری ها و سایت های خبری بخش خصوصی واریز می شود

19 اسفند 1393

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از واریز یارانه خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری بخش خصوصی از فردا چهارشنبه (۲۰ اسفندماه ۹۳) به حسابشان خبر داد.

حسین انتظامی روز سه شنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: کیفیت هر رسانه بر اساس شاخص‌های طرح رتبه بندی رسانه‌های فضای مجازی و توجه به اولویت‌های موضوعی، در میزان یارانه هر خبرگزاری و سایت مؤثر بوده است.

وی به محدودیت اعتبارات و چشمگیر نبودن ارقام در نظر گرفته شده اشاره و ابراز امیدواری کرد که در آینده با سایر حمایت‌ها بتوانیم کمک بیشتری به فعالیت‌های رسانه‌ای انجام دهیم.

انتظامی از انتشار فهرست پرداختی یارانه به تفکیک هر رسانه در سایت معاونت مطبوعاتی مطابق یک سال گذشته خبر داد.

معاون وزیر ارشاد همچنین تاکید کرد: این یارانه صرفا به رسانه‌هایی تعلق گرفته که ماده ١٨ قانون مطبوعات را رعایت کنند.

مطابق ماده ۱۸ قانون مطبوعات در هر شماره نشریات باید نام صاحب امتیاز، مدیر مسئول، نشانی اداره و چاپخانه‌ای که نشریه در آن به چاپ می‌رسد و نیز زمینه فعالیت و ترتیب انتشار، نوع نشریه (دینی، علمی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و هنری و غیره) در صفحه معین و محل ثابت اعلام شود.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اجرای ماده ۱۸ قانون مطبوعات، تصریح کرد: این کار علاوه بر الزام قانونی، به شفافیت و پاسخگویی رسانه‌ها کمک می‌کند و آن‌ها را از شبنامه‌های الکترونیک متمایز می‌سازد زیرا رسانه‌ای که کار حرفه‌ای می‌کند از شفافیت و پاسخگویی به مردم هراس ندارد.

انتظامی افزود: یکی از وجوه آزادی مسئولانه که شعار رسانه‌ها در بیستمین نمایشگاه مطبوعات بود، پاسخگویی و مسئولیت آنان در مقابل حقوق ملی و حقوق شهروندان است.

به گفته وی رسانه‌هایی که شفاف عمل می‌کنند از حاکمیت انتظار دارند که بین آن‌ها و رسانه‌های غیرشفاف فرق بگذارد.

** پرداخت یارانه حق بیمه خبرنگاران مطبوعات و رسانه‌ها از فردا

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در خصوص یارانه بیمه مطبوعات و سایت‌ها نیز گفت: یارانه بیمه مطبوعات و سایت‌ها نیز فردا (چهارشنبه) پرداخت می‌شود.

به گفته انتظامی این سیاست دولت در جهت تشویق رسانه‌ها به بیمه کردن خبرنگاران خود است که قبلا در بسته‌های حمایتی اعلام شده و تاکنون ٣ مرحله آن پرداخت شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)