17 اسفند 1393

انتصاب یک مقام امنیتی-‌رسانه‌ای در قوه قضائیه

17 اسفند 1393

دیگربان

آزاد ابراهیم‌زادگان٬ رئیس امنیتی و اطلاعاتی «باشگاه خبرنگاران جوان» به سمت رئیس مرکز رسانه قوه قضائیه منصوب شد.

مراسم معارفه این مقام امنیتی پیش از ظهر یکشنبه (۱۷ اسفند) در دفتر غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ سخنگوی قوه قضائیه برگزار شد.

آزاد ابراهیم‌زادگان با حکم مستقیم صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه به این سمت منصوب شده که این اقدام نشانه‌ای از قصد قوه قضائیه برای انجام پروژه‌های رسانه‌ای‌-‌امنیتی در آینده است.

ابراهیم‌زادگان یکی از معدود چهره‌های امنیتی جمهوری اسلامی است که سال‌ها در «باشگاه خبرنگاران جوان» مسئولیت تهیه و پخش برنامه‌های امنیتی و اطلاعاتی را برعهده داشت.

در دوران ریاست ابراهیم‌زادگان اخبار٬ گزارش‌ها٬ اعترافات و تصاویر و فیلم‌های متعددی علیه گروهی از فعالان سیاسی٬‌ مدنی و رسانه‌ای بسیاری از سوی «باشگاه خبرنگاران جوان» منتشر شد. ابراهیم‌زادگان از سوی برخی محافظه‌کاران فردی هم‌پایه حسین شریعتمداری و حسن شایانفر معرفی شده که سال‌ها بود هیچ تصویری از وی در رسانه‌ها منتشر نشده بود.

وی پنجم اسفندماه در پی تغییر و تحولات در صدا و سیما از سمت خو برکنار شده بود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)