15 اسفند 1393

نمایندگان کمیسیون صدور کارت حرفه‌ای روزنامه‌نگاری انتخاب شدند

15 اسفند 1393

محمدمهدی فرقانی و مهدی منتظرقائم از سوی شورای مشترک روسای دانشکده‌های ارتباطات و مدیران گروه‌های تخصصی ارتباطات و مدیریت رسانه، انتخاب و به کمیسیون صدور کارت حرفه‌ای فعالیت روزنامه‌نگاری معرفی شدند.

مهر نوشت:

در سومین جلسه هم‌اندیشی روسای دانشکده‌های ارتباطات و مدیران گروه‌های تخصصی ارتباطات و مدیریت رسانه که چهارشنبه ۱۳ اسفند با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد، محمدمهدی فرقانی و مهدی منتظرقائم به عنوان برگزیدگان این شورا در کمیسیون صدور کارت حرفه‌ای فعالیت روزنامه‌نگاری انتخاب شدند.

در این جلسه که به همت دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها و با حضور حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی وزیر ارشاد برگزار شد، علی عباسپور طهرانی رییس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات، به عنوان مهمان ویژه در خصوص همگرایی بیشتر سرفصل‌های دانشگاهی حوزه رسانه با نیازهای حوزه های عملیاتی ارتباطات و رسانه نکاتی را مطرح کرد.

همچنین اساتید حاضر در جلسه به بیان دیدگاه‌های خود در این خصوص پرداختند.

در ادامه محمدمهدی فرقانی عضو هیات علمی گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و مهدی منتظرقائم عضو هیات علمی گروه ارتباطات دانشگاه تهران از سوی جمع حاضر، برای حضور در کمیسیون صدور کارت حرفه‌ای روزنامه‌نگاری برگزیده شدند.

کارت حرفه‌ای روزنامه‌نگاری

مطابق دستورالعمل صدور کارت حرفه‌ای روزنامه‌نگاری کمیته‌ای هفت نفره درخواست‌های صدور کارت حرفه‌ای روزنامه‌نگاری را بررسی و نسبت به رتبه‌بندی روزنامه‌نگارانی اقدام می‌کنند که در سامانه سمان ثبت نام کرده‌اند.

اعضای این کمیسیون به شرح زیرهستند:

۱. مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی ۲. دو نفر از اساتید رشته‌های ارتباطات به انتخاب شورای هماهنگی روسای دانشکده‌ها و مدیران گروه‌های تخصصی ارتباطات و رسانه ۳. نماینده شورای هماهنگی تشکل‌های مدیریتی مطبوعات ۴. دو نفر روزنامه‌نگار به انتخاب شورای هماهنگی تشکل‌های روزنامه‌نگاری که یکی از آنها روزنامه‌نگار حوزه رسانه باشد ۵. یک روزنامه‌نگار پیشکسوت به انتخاب تشکل‌های رسانه‌ای

در سومین جلسه هم‌اندیشی روسای دانشکده‌های ارتباطات و مدیران گروه‌های تخصصی ارتباطات و مدیریت رسانه، سیدمحمد دادگران، یونس شکرخواه، سیدوحید عقیلی، طاهر روشندل، اکبر نصراللهی، محمود احمدی‌افزادی، عباس اسلامی‌فارسانی، سعید خدابنده‌لو، محمدمهدی فرقانی، مهدی منتظرقائم، سیدمحسن بنی‌هاشمی، مجید رضاییان، محمدمهدی زاده، نسترن خواجه‌نوری، پروانه دانش، زهرا خرازی‌آذر، محمد سلطانی‌فر و حسین انتظامی، حضور داشتند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)