13 اسفند 1393

خبرگزاری «باشگاه فضایی» مجوز فعالیت گرفت

13 اسفند 1393

باشگاه فضایی با تصویب هیات نظارت بر مطبوعات، موفق به دریافت مجوز فعالیت در قالب خبرگزاری سراسری در حوزه علوم پایه و فنی مهندسی و در زمینه تخصصی علوم ستاره شناسی و فضا شد.

به گزارش پارسینه حمیدرضا کریم پور، صاحب امتیاز و مدیر مسوول باشگاه فضایی در این خصوص گفت: پس از سه سال فعالیت علمی و مستمر باشگاه فضایی به صورت نشست های علمی و پوشش رویدادها و گزارش های علمی، هیات نظارت بر مطبوعات با درخواست این مجموعه مبنی بر اخذ مجوز خبرگزاری، موافقت کرد.

وی در خصوص لزوم حضور این خبرگزاری در جامعه علمی عنوان کرد: پوشش خبری حوزه های تخصصی شرایط خاص خود را دارد و عدم رعایت آن باعث انعکاس ناقص یا غلط رویداد خواهد شد که ممکن است رسانه، جامعه مخاطب و جامعه علمی را متضرر کند.

کریم پور، زمان آغاز به کار رسمی باشگاه فضایی را با عنوان خبرگزاری، بهار سال آینده و در نشانی www.iir.ir اعلام کرد.

علاقه مندان به همکاری با این خبرگزاری می توانند درخواست خود را در پرتال باشگاه فضایی ایران که در همین نشانی فعال است، ثبت کنند.

باشگاه فضایی ایران به همت ماهنامه آسمان شب و با حمایت سازمان فضایی ایران از مهرماه 1391 با هدف ترویج دانش و فناوری فضایی در میان دانش آموزان، دانشجویان و عموم مردم همزمان با هفته جهانی فضا فعالیت خود را آغاز کرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)