11 اسفند 1393

۴۷ نشریه مجوز گرفتند، سه نشریه تذکر

11 اسفند 1393

هیئت نظارت بر مطبوعات ضمن موافقت با اعطای مجوز به ۴۷ رسانه به سه نشریه یالثارات الحسین (ع)، روزنامه وطن امروز و نشریه محلی مهد تمدن نیز تذکر داد.

به گزارش ایرنا، هیئت نظارت بر مطبوعات در جلسه امروز (دوشنبه) که با حضور تمامی اعضا برگزار شد مجوز ۴۷ رسانه اعم از مکتوب و الکترونیک صادر شد.

همچنین در این جلسه گزارش‌های دبیرخانه هیئت نظارت از ۹ رسانه کشور مطرح و تصمیماتی اتخاذ شد.

براساس این گزارش مصاحبه روزنامه اعتماد در مورخ ۹۳/۱۲/۴ درباره سبک زندگی و فعالیت دانشجویی در دهه ۵۰ مطرح شد و هیات پس از بررسی و بحث، و با توجه به صدر و ذیل مطلب، آن را مصداق توهین به ساحت سیدالشهدا (ع) ندانست و اقدامات اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی و همچنین توضیحات بعدی و فوری دست اندرکاران روزنامه را کافی دانست.

این هیئت همچنین در عین حال مقرر داشت به نحو مقتضی به جامعه رسانه‌ای اعلام شود که دقت و حساسیت لازم را داشته باشند زیرا با توجه به جایگاه اصول دینی و مقدسات و با عنایت به اعتقادات جامعه اسلامی، حتی شائبه توهین به مقدسات، پذیرفتنی نیست.

دراین جلسه همچنین یکی از مطالب هفته نامه یا لثارات الحسین (ع) با عنوان جلوس سلمان... مصداق تخطی از مصوبات شورای عالی امنیت ملی و مشمول تذکر دانسته شد.

تی‌تر اول و عکس روزنامه وطن امروز مورخ ۹۳/۱۲/۱۰ با عنوان بیمار سعودی نیز به دلیل تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی منجر به تذکر شد.

همچنین با توجه به اصرار این روزنامه در بی‌توجهی به مصوبه شورای عالی امنیت ملی، پرونده آن به دادگاه ارجاع شد و مقرر شد چنانچه به این روش ادامه دهد اقدامات قانونی، معمول شود.

در ادامه جلسه گزارش بررسی نشریه محلی مهد تمدن نیز مطرح شد. از آنجا که برخی جهت گیری‌ها و عبارات آخرین شماره این دو هفته نامه در صفحات ۲۳ و ۵۰ مصداق قومیت گرایی افراطی و بند ۴ ماده ۶ است به این نشریه نیز تذکر داده شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جدول رسانه‌هایی که امروز از هیئت نظارت بر مطبوعات مجوز دریافت کردند تا ساعتی دیگر از سوی دبیرخانه این هیئت منتشر خواهد شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)