10 اسفند 1393

مدیرمسئول روزنامه اعتماد «مجرم» شناخته شد

10 اسفند 1393

دبیر هیئت منصفه دادگاه مطبوعات گفت: در جلسه امروز دادگاه مطبوعات، مدیرمسئول روزنامه اعتماد به اتهام نشر مطالب خلاف واقع از طریق نشر اکاذیب با هدف تشویش افکار عمومی، مجرم شناخته شد.

علی اکبر کسائیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس اظهار داشت: در جلسه امروز دادگاه مطبوعات به ریاست قاضی مدیر خراسانی و حضور اعضای هیأت منصفه دادگاه مطبوعات، به پرونده روزنامه اعتماد و سایت تابناک رسیدگی شد.

وی افزود: در این جلسه مدیر مسئول روزنامه اعتماد (الیاس حضرتی) به اتهام نشر مطالب خلاف واقع از طریق نشر اکاذیب با هدف تشویش افکار عمومی با آرای اعضای هیأت منصفه دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شد.

دبیر هیئت منصفه دادگاه مطبوعات اضافه کرد: شاکی این پرونده، پزشکی قانونی بوده و اعضای هیأت منصفه دادگاه مطبوعات مدیر مسئول روزنامه اعتماد را مستحق تخفیف ندانستند.

کسائیان اظهار داشت: در ادامه این جلسه مدیر مسئول سایت تابناک (محمدرضا عربلو) به اتهام نشر مطالب خلاف واقع مجرم شناخته شد اما به اتهام توهین تبرئه شد. شاکی این پرونده هم متکی وزیر امور خارجه سابق بوده است.

وی ادامه داد: مدیر مسئول سایت تابناک بر اساس آرای اعضای هیأت منصفه دادگاه مطبوعات مستحق تخفیف دانسته شد.

دبیر هیئت منصفه دادگاه مطبوعات گفت: در ادامه جلسه امروز دادگاه مطبوعات مدیرمسئول سابق سایت تابناک (محمدجواد بربریان) به اتهام نشر مطالب خلاف واقع مجرم شناخته شد. همچنین وی براساس آرای اعضای هیئت منصفه دادگاه مطبوعات مستحق تخفیف دانسته شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)