9 اسفند 1393

انتقاد جان استوارت از صدا و سیمای ایران

9 اسفند 1393

جان استوارت در برنامه‌ای زنده به همراه "کیتی لازاروس" دیگر کمدین معروف امریکایی در شهر نیویورک نسبت به انصراف خود از ادامه اجرای برنامه تلویزیونی معروفش اظهارنظر کرد و گفت: "این به معنای بازنشستگی من نیست." او بدین ترتیب اظهار داشت که قصد کناره‌گیری کامل از عرصه رسانه‌های امریکایی را ندارد.

به گزارش خرداد، جان استوارت در بخش دیگری از مصاحبه ۴۵ دقیقه‌ای خود درباره موضع صدا و سیما در قبال خودش انتقاد کرد و اظهار داشت: "آنان (صدا و سیما) فیلمی ۹۰ دقیقه‌ای درباره من در ایران تولید کرده‌‌اند. تلویزیون دولتی ایران من را یکی از عناصر سیا و عامل موساد خوانده است. من این موضوع را از مادرم پرسیدم! و گفتم: "من چگونه می توانم عامل موساد باشم وقتی که از رژیم اسرائیل نفرت دارم؟ من برای دستگاه اطلاعاتی آن‌ها کار می‌کنم!"

روزنامه اسرائیلی "هاارتص" نیز درباره این برنامه نوشته است که جان استوارت اظهار داشته که دلیل اصلی‌اش برای انصراف از ادامه شوی محبوب تلویزیونی‌اش گذراندن وقت بیشتر با اعضای خانواده‌اش بوده است.

این کمدین امریکایی در این باره گفته است: "من به معنای واقعی کلمه فقط نیازمند انعطاف‌پذیری بیشتر هستم. من شاید چهار یا پنج سال است که با فرزندانم وقتم را نمی‌گذرانم. این کمدین امریکایی از انصراف خود از ادامه اجرای برنامه محبوب تلویزیونی‌اش ابراز خرسندی کرده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)