8 اسفند 1393

انتشار ۳۳ کتاب حوزه رسانه در یک لوح فشرده

8 اسفند 1393

لوح فشرده کتاب‌های دیجیتالی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها (کتابخانه دیجیتال رسانه) با امکان جستجو در متن کتاب‌ها عرضه شد.

به گزارش مهر، ‌لوح فشرده حاضر حاوی ۳۳ کتاب از مجموعه کتاب‌های انتشارات دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها است که در راستای دستور کار این دفتر مبنی بر دیجیتالی کردن مجموعه آثار آنالوگ فراهم شده است.

امکان جستجوی واژگان در کل کتاب‌ها و امکان جستجوی پیشرفته، از جمله امکانات نرم افزاری این لوح فشرده است.

در این لوح فشرده، کتاب‌های زیر درج شده است: ۱. بازنگری در ارتباطات «مسائل مربوط به نگاره‌ها»، ۲. بحران وجدان «اخلاق روزنامه نگاری»، ۳. درسنامه روابط عمومی، ۴. انتقال پیام «تئوری‌های تأثیرات موجود بر محتوای رسانه»، ۵. ارتباطات فرا‌ملی و جهان سوم، ۶. قانون مطبوعات جمهوری فدرال آلمان، ۷. قانون مطبوعات و آئین‌نامه اجرایى آن، ۸. قانون مطبوعات و قانون سندیکای مطبوعات لبنان، ۹. قانون مطبوعات مصر، ۱۰. قانون مطبوعات اردن، ۱۱. قانون مطبوعات ترکیه، ۱۲. قدرت ارتباطات گفتمان‌های رسانه: تحلیل متون رسانه، ۱۳. گذر از نوگرایی «ارتباطات و دگرگونی جامعه»، ۱۴. جریان بین‌المللی اطلاعات گزارش و تحلیل جهانی، ۱۵. کتابشناسی انقلاب اسلامی ایران ۱۳۵۷ - ۱۳۷۲، ۱۶. خبر، ۱۷. مجموعه مقالات نخستین سمینار بررسی مسائل مطبوعات ایران، ۱۸. مجموعه مقالات دومین سمینار بررسی مسائل مطبوعات ایران، ۱۹. مجموعه مقالات سومین سمینار بررسی مسائل مطبوعات ایران، ۲۰. نظریه‌های روابط عمومی، ۲۱. اصول حقوق ارتباطات در اسلام (با مروری بر قواعد بین‌الملل)، ۲۲. پیام آفرینان مطبوعات ایران، ۲۳. روش‌های پژوهش رسانه‌ها، ۲۴. رسانه عرب، ۲۵. روزنامه‌نگاران ایران و آموزش روزنامه‌نگاری، ۲۶. روزنامه‌نگاری در هندوستان، ۲۷. روزنامه‌نگاری حرفه‌ای (مجموعه مقالات)، ۲۸. تهاجم فرهنگی در آینه مطبوعات، ۲۹. تحلیل محتوای چهل سال متون آموزش روزنامه‌نگاری در ایران، ۳۰. تکنولوژی‌های جدید ارتباطی در کشورهای در حال توسعه، ۳۱. واحد‌ها و شاغلان عرصه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، ۳۲. زن در آینه مطبوعات و ۳۳. گفتمان‌های رسانه: تحلیل متون رسانه.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این لوح فشرده به دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه دوم، پلاک ۱۱ مراجعه کنند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)