6 اسفند 1393

دورخیز محافظه‌کاران برای توقیف روزنامه اعتماد

6 اسفند 1393

دیگربان

احمد سالک٬ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هشدار داد چنانچه وزارت ارشاد با روزنامه «اعتماد» برخورد نکند٬ مجلس با وزیر ارشاد برخورد خواهد کرد.

آقای سالک این هشدار را در واکنش به انتشار مطلبی در روزنامه «اعتماد» درباره امام سوم شیعیان به علی جنتی داده است.

انتشار این مطلب با خشم گروهی از محافظه‌کاران تندرو مواجه شده به طوری که در روز‌های اخیر رسانه‌های آنها رمینه‌چینی‌ برای توقیف این روزنامه را آغاز کرده‌اند.

سالک علاوه بر پاسخگویی مقام‌های وزارت ارشاد گفته مسئولان روزنامه «اعتماد» هم باید از مطلب «توهین آمیزی» که منتشر کرده‌اند عذرخواهی کنند.

این نماینده هشدار داده چنانچه هیات نظارت بر مطبوعات با این روزنامه برخورد نکند٬ مجلس از تمام اهرم‌های نظارتی برای برخورد با وزیر ارشاد استفاده خواهد کرد.

گروهی از فعالان زن محافظه‌کار نیز با انتشار بیانیه‌ای از قوه قضائیه خواسته‌اند با روزنامه «اعتماد» به شدت برخورد کند.

روزنامه «اعتماد» به خاطر انتشار مصاحبه‌ای از ابراهیم اصغر‌زاده در روز‌های اخیر تحت فشار همه‌جانبه محافظه‌کاران تندرو قرار گرفته است.

اصغر‌زاده در این مصاحبه به گفته محافظه‌کاران تندرو٬ امام حسین و وقایع عاشورا را «اسطوره‌ای» خوانده که دیگر برای جوانان جذابیتی ندارند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)