6 اسفند 1393

نوش‌آبادی: تصمیم قوه قضائیه در مورد تصویر خاتمی لازم‌الاجراست

6 اسفند 1393

رادیو زمانه

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد ایران تصمیم قوه قضاییه درباره ممنوع بودن انتشار ‌تصویر محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران را لازم‌الاجرا دانست. او همچنین گفت جعفر پناهی برای ادامه کار، باید خودش شرایط را عوض کند.

حسین نوش‌آبادی، ۵ اسفندماه در اظهاراتی درباره ممنوعیت انتشار تصاویر سیدمحمد خاتمی، میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی که توسط محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه مطرح شده بود، اعلام کرد که تصمیم دادستانی تهران در ارتباط با جلوگیری از درج تصویر و نام آن‌ها را شنیده و در جریان است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای گفته بود که «رسانه‌ها حق ندارند تصویر یا مطالبی از رییس دولت اصلاحات منعکس و منتقل کنند.» به گفته اژه‌ای این دستور که از قبل صادر شده، همچنان به قوت خود باقی است و اگر رسانه‌ای خلاف آن عمل کند، با آن برخورد خواهد شد.

حالا سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد ایران، در نشست رسانه‌ای خود گفته که مخالفتی با این قضیه ندارد و آنچه تصمیم گرفته شده فارغ از تصمیمات وزارت ارشاد است.

محسنی اژه‌ای، هفته گذشته در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری کار ایران (ایلنا) که از او پرسیده بود به چه دلیل در هفته‌های اخیر قوه قضاییه دستور منع درج نام رییس دولت اصلاحات را به رسانه‌ها داده است، گفته بود که «در مورد کسانی که شورای عالی امنیت ملی در مورد آن‌ها تصمیم گرفته یا قوه قضاییه آن‌ها را به عنوان سران فتنه محسوب می‌کند، دستگاه قضا می‌تواند دستوراتی بدهد.»

وزارت ارشاد ایران اکنون تصمیمات شورای عالی امنیت ملی یا دستگاه قضایی به عنوان مدعی‌العموم را طبق قانون مطبوعات «لازم‌الاجرا» دانسته و گفته است که مساله اخیر، از سوی قوه قضاییه ابلاغ شده اما وزارت ارشاد آن را ابلاغ نکرده است و در قانون تعریف نشده که چنین تصمیمی را وزات ارشاد ابلاغ کند مگر اینکه رسما به این وزارتخانه ابلاغ شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)