30 بهمن 1393

کامبیز نوروزی:علی ربیعی، مانع بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران است

30 بهمن 1393

خبرنگاران ایران :کامبیز نوروزی، وکیل و دبیر کمیته حقوقی انجمن صنفی روزنامه نگاران صنفی ایران، علی ربیعی وزیرکار و امور اجتماعی را مانع بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران دانست و اضافه کرد:«علی ربیعی به وظایفی که به عنوان وزیر کار در مقابل انجمن برعهده دارد عمل نمی کند . دست کم آنقدر صراحت و جسارت ندارد که رک و راست حرفش را بزند و موضعش را اعلام کند .»

متن کامل یادداشت فیس بوکی کامبیز نوروزی به این شرح است:

«این پیغام مرا کسی لطف کند وبه آقای ربیعی از قول من برساند : اگرچه ماههاست آقای ربیعی و وزارتخانه اش از پاسخگویی صریح در مورد انجمن به شتاب می گریزند ولی من او را یا هریک از مدیران ارشد و مشاورانش را که خود او تعیین می کند به مناظره ای در مورد انجمن در یک خبرگزاری دعوت می کنم تا در آن مناظره رو در روی کارشناسی ، معلوم شود حرف و ادعا و سخن آقای وزیر کار در مورد انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران از پایه غیر قانونی است.جکایت انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران و آقای علی ربیعی تمامی ندارد .

علی ربیعی، مانع بازگشایی انجمن(صنفی روزنامه نگاران) است . او به وظایفی که به عنوان وزیر کار در مقابل انجمن برعهده دارد عمل نمی کند . دست کم آنقدر صراحت و حسارت ندارد که رک و راست حرفش بزند و موضعش را اعلام کند . به میل شخصی اش ، نه حکم قانون ، مایل به بازگشایی انحمن نیست . حداقل اخلاق اداری را برای پاسخ دادن به مکاتبات متعدد رعایت کند . تازه دنبال تشکلهای دست ساز دولتی هم هست که مثلا نشان دهد اهل تشکلهای مدنی است. همین روزها به تازگی سالمرگ احمد بورقانی بود . علی ربیعی ببیند که از بورقانی بعد از کمتر از دوسال معاونت مطبوعاتی چه نامی ماند . بترسد از نامی که بعد ازچند صباح وزارت از خود به جا خواهد گذاشت . آنهایی هم که در اطراف آقای رئیس جمهور ادعای منشور حقوق شهروندی دارند، راه دور نروند . اگر در کارشان واقعا دنبال حقوق شهروندی مردمانند ،به این کار آقای علی ربیعی نگاه کنند و حق بازگشایی صنفی روزنامه نگاران را به ایشان بیامورند که حق عامه روزنامه نگاران است.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)