29 بهمن 1393

کارگاه تحلیل زبان بدن برای خبرنگاران برگزار شد

29 بهمن 1393

آژانس رسانه «اخبار رسمی»، اولین پلتفرم روابط عمومی در ایران، کارگاه کاربردی تحلیل زبان بدن در حرفه خبرنگاری را برگزار کرد.

به گزارش مهر، کارگاه کاربردی تحلیل زبان بدن در حرفه خبرنگاری توسط یک آژانس به عنوان اولین پلتفرم روابط عمومی در ایران با حضور بیش از ۳۰ خبرنگار پیش از ظهر روز چهارشنبه در دانشکده فنی تهران برگزار کرد.

در این کارگاه چگونگی مصاحبه با فرد مصاحبه شونده، تحلیل رفتارها و حرکت‌های شخصی، چشمی، حرکت دست‌ها، نوع ایستادن افراد هنگام سخنرانی، مفاهیم پایه زبان بدن، کاربرد زبان بدن در خبرنگاری، شناسایی علایم دروغگویی در مصاحبه، مفاهیم خنده و انواع دست دادن‌های سیاسی مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین پویا ودایع مدرس زبان بدن و مذاکره در این کارگاه چهارساعته، به تحلیل تصاویر منتشر شده از مذاکرات بین کشورها، نوع نشستن و حتی دست دادن مقامات با یکدیگر پرداخت.

استقبال از این کارگاه باعث شد تا برگزار کنندگان این برنامه، به فکر تشکیل کارگاههای بعدی نیز در حوزه خبر و رسانه بیفتند.

پویا ودایع در مورد اهمیت آشنایی با مفاهیم زبان بدن برای خبرنگاران و اهالی رسانه گفت: این کارگاه یک روزه برای اولین بار است که در ایران و با مشارکت آژانس رسانه اخبار رسمی برگزار می شود و هدف آن بالا بردن میزان آگاهی اهالی رسانه از رفتار غیر کلامی خبرسازان ایران و جهان است. حتی در بسیاری از عکس های خبری مورد استفاده توسط خبرنگاران می توان به وسیله آشنایی با زبان بدن، مفاهیمی را از حقیقت خبر استخراج کرد که شاید در متن خبر به آن اشاره ای نشده است و به این واسطه می توان قدرت تحلیلی خبرنگاران را افزایش داد.

وی افزود: اهالی رسانه معتبر در دنیا و ایران نسبت به اهمیت آشنایی با زبان بدن و به کارگیری این علم تبحر زیادی دارند. اینگونه اهالی رسانه می توانند از زبان بدن مصاحبه شونده میزان صداقت وی در گفتار و یا اینکه اصولا به جواب ارائه شده اطمینان خاطر دارد و یا خیر و یا به عبارتی حقیقت را استخراج کنند. حتی زبان بدن خود خبرنگار نیز در پاسخی که از مصاحبه شونده دریافت می کند بسیار مهم است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)