26 بهمن 1393

مدیرمسئول مهرنامه به جریمه و دو سال محرومیت مطبوعاتی محکوم شد

26 بهمن 1393

بی بی سی فارسی

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل نشریه مهرنامه می‌گوید که فروزنده ادیبی، مدیرمسئول این نشریه به اتهام "انتشار مطلب از گروه‌های منحرف" به پرداخت سه میلیون تومان جریمه و دو سال محرومیت از فعالیت مطبوعاتی محکوم شده است.

آقای طباطبایی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اتهام موکلش را "انتشار مطلب از گروه‌های منحرف به نحوی که تبلیغ آنها باشد" اعلام کرده است.

به گفته وکیل ماهنامه مهرنامه، قاضی شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران انتشار گفت‌وگو با احسان نراقی (جامعه‌شناس و نویسنده که آذر ۹۱ درگذشت)، فرزین وحدت (استاد علوم سیاسی در کالج واسار نیویورک)، حسین نصر (استاد علوم اسلامی دانشگاه جرج واشنگتن)، احمد اشرف (جامعه‌شناس) و تورج اتابکی (استاد دانشگاه لایدن هلند) را از مصادیق "تبلیغ برای گروه‌های منحرف" دانسته است.

این حکم قابل تجدید نظر است و وکیل پرونده می‌گوید که قطعا به حکم صادر شده اعتراض خواهد کرد.

جریمه نقدی مدیرمسئول نشریه مهرنامه در واقع جزای بدل از حبس بوده است به این معنی که یک سال حبس قابل تبدیل به سه میلیون تومان جریمه نقدی است.

انتشار مهرنامه به مدیرمسئولی فروزنده ادیبی و سردبیری محمد قوچانی از اسفند ۱۳۸۸ در تهران آغاز شد. شماره سی و نهم این نشریه که مربوط به دی و بهمن امسال است به تازگی روی دکه‌ها رفته است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)