25 بهمن 1393

بازاریابی برای جذب مخاطبان آنلاین

25 بهمن 1393

از رسانه‌های اجتماعی فقط به‌عنوان جایی برای تبلیغات استفاده نکنید. این رسانه‌ها می‌توانند به‌عنوان فضایی باشند که شما به وسیله آن با مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کنید. حتما تمامی نقدهای آنان را پاسخ دهید و با آنان در ارتباط باشید. سعی کنید از رسانه‌های اجتماعی برای جذب مخاطبانی استفاده کنید که بالقوه هستند، اما حواستان هم باشد که کار را از سامان آن خارج نکنید.

به گزارش کاوشگران روابط عمومی: اسکات استارتن، با نگارش کتاب «پایان بازاریابی، شروع جذب مخاطب» نکات جالب توجهی را به همکارانش که در حرفه بازاریابی مشغول هستند، گوشزد کرده است که از بین آن نکات این شش نکته قابل توجه به نظر می‌رسند:

۱. بازاریابی براساس برقراری ارتباط با دیگران در شرایطی جواب می‌دهد که آن‌ها قادر باشند به راحتی شما را بشناسند و به شما اعتماد کنند. رسانه‌های اجتماعی شاید به تازگی وارد جهان ما شده‌ باشند، اما اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم باید بگوییم که آن‌ها به اندازه حضور ما در جهان قدمت دارند. رسانه‌های اجتماعی عمدتا امروزه از این جهت مورد استفاده قرار می‌گیرند که می‌خواهیم به دیگران نشان دهیم تا چه حد انسان‌های به روزی هستیم و یادمان رفته که از جنبه رسانه بودن آن‌ها هم می‌توان استفاده کرد.

۲. بیشتر سعی کنید در اجتماع باشید به جای اینکه مردم فقط شما را در رسانه‌ها ببینند. برخی از مردم گمان می‌کنند بازاریابی یک تاکتیک است و کاری است که باید به هر حال انجام شود. اما بازاریابی حرف‌هایی بیش از این‌ها برای گفتن دارد. بازاریابی حتی گاهی اوقات به افرادی که استخدام می‌کنیم و فعالیت‌هایی که در کمپانی خود مطرح سازیم هم مربوط می‌شود.

۳. بازاریابی تاکتیک نیست، بلکه هر کاری است که کمپانی شما انجام می‌دهد. نام تجاری شما با مشتریانتان توصیف می‌شود. آن‌ها به شما می‌گویند که پای چه چیزی ایستاده‌اید. مطمئن باشید که آن‌ها به بروشور‌ها اهمیتی نمی‌دهند، برای آن‌ها تجربه‌ شما مهم است.

۴. برای استفاده از تجربه مشتریانتان برای بهتر شدن تولیداتتان برنامه‌ریزی داشته باشید. همه ما اغلب درباره تجربیاتی که گمان می‌کنیم داریم داستان اغلب بیهوده‌ای روایت می‌کنیم، اما باید بدانیم که تجربه اصلی نزد مخاطب ماست و نظرات اوست که سخنان ما را ارزشمند می‌کند.

۵. برای انتشار درست نام خود سرمایه‌گذاری کنید. حواستان به این نکته باشد که افراد امروزه از طریق تلفن‌های همراه خود با کلیه شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌های خود در ارتباط هستند و اگر نتوانند تبلیغات شما را از طریق موبایل خود ببینند، ممکن است سرسری از آن بگذرند. پس اول تبلیغات خود را براساس فرمتی تنظیم کنید که در تلفن‌های همراه قابل پخش باشد و سپس آن را براساس فرمت‌های دیگر تنظیم کنید. از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید تا به دیگران نشان دهید که چقدر لایق توجه آنان هستید.

۶. از رسانه‌های اجتماعی فقط به‌عنوان جایی برای تبلیغات استفاده نکنید. این رسانه‌ها می‌توانند به‌عنوان فضایی باشند که شما به وسیله آن با مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کنید. حتما تمامی نقدهای آنان را پاسخ دهید و با آنان در ارتباط باشید. سعی کنید از رسانه‌های اجتماعی برای جذب مخاطبانی استفاده کنید که بالقوه هستند، اما حواستان هم باشد که کار را از سامان آن خارج نکنید.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)