23 بهمن 1393

کنترل اکانت در فیسبوک بعد از مرگ صاحبش میسر شد

23 بهمن 1393

تک نیوز :از این به بعد در فیسبوک، کاربران می توانند با انتخاب خود، کنترل اکانت خود را پس از مرگ به یکی از دوستان یا اعضای خانواده بدهند. این ویژگی که “اکانت وارثی” نام دارد در قسمت Security در بخش تنظیمات فیسبوک اضافه شده است. علاوه بر ارائه ی کنترل اکانت به دوستان و خانواده، کاربران می توانند این اجازه را به فیسبوک بدهند که اکانتشان از سایت پاک شود.

قبلا هم سیستمی به نام “یادگار” در فیسبوک وجود داشت که دوستان یک شخص به فیسبوک خبر مرگ آن شخص را می دادند و فیسبوک بعد از تایید آن، اکانت مورد نظر را جزو اکانت های یادگار قرار می داد. این نوع اکانت ها در سرچ ها، تبلیعات و مکان های عمومی در فیسبوک دیده نمی شوند.

با ویژگی جدید اکانت وارثی، فیسبوک یک قدم سیستم “یادگار” خود را جلوتر برده است. کاربرانی که این اجازه به آن ها داده شده تا بعد از مرگ دوستانشان اکانت آن ها را در اختیار داشته باشند، می توانند عکس های پروفایل را دانلود کرده، به پیشنهاد های دوستی پاسخ دهند و عکس پروفایل را تغییر دهند. البته این کاربران نمی توانند بخش پیغام ها را باز کرده و یا دست به تنظیمات اکانت بزنند.

همچنین فیسبوک یک عنوان جدید به این اکانت ها اضافه می کند تا کاربران متوجه شوند که صاحب این اکانت فوت کرده است. هدف این کار به گفته ی فیسبوک، مدیریت اکانت ها توسط نزدیکان شخص فوت شده می باشد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)