23 بهمن 1393

باشگاه خبرنگاران سپاه آغاز به کار کرد

23 بهمن 1393

تهران - ایرنا - باشگاه خبرنگاران بسیج وابسته به سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی صبح سه شنبه در آیینی آغاز به کار کرد. باشگاه خبرنگاران سپاه تهران بزرگ آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ در حاشیه این آیین درمصاحبه با خبرنگاران رسانه های همگانی گفت: این باشگاه با هدف سوق دادن خبرنگاران بسیجی به فعالیت های حرفه ای در محل قرارگاه فضای مجازی سپاه تهران بزرگ کار خود را شروع کرد.

سردار سرتیپ پاسدار «محسن کاظمینی» به فعالیت پنج ساله خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) با عنوان «بسیج پرس» اشاره کرد و افزود: با مشورت و بهره گیری از تجربه دیگر خبرگزاری ها امروز نیز از قالب جدید این خبرگزاری رونمایی شد.

وی با بیان اینکه این خبرگزاری اخبار مرتبط با سپاه پاسداران و سطح کلان شهر تهران را منتشر می کند افزود: بسیج پرس در مقایسه با دیگر خبرگزاری ها از تعداد نیروی بیشتری برخوردار است و مفتخریم که در سطح شهر تهران خبرنگاران مستعدی داریم.

به گفته ی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ تعداد خبرنگاران این خبرگزاری تا سال آینده به سه هزار نفر افزایش خواهند یافت.

سردار کاظمینی از ادامه فعالیت تارنمای خبری قسم «سامانه متمرکز فضای مجازی سپاه تهران بزرگ» خبر داد و گفت: عمده فعالیت این تارنما پوشش خبری فعالیت های بسیج سپاه تهران بزرگ است.

وی با بیان اینکه نواحی و حوزه های بسیج سپاه تهران بزرگ در کنار سازمان های زیرمجموعه این سپاه از تارنماهای خاص خود برخوردارند افزود: لینک تمامی این تارنماها در پورتال خبری قسم قرار دارد.

سردار کاظمینی با اشاره به آموزش بسیجیان فعال در فضای مجازی، از سازماندهی بسیجیان در قالب گردان های فضای مجازی خبر داد.

وی تصریح کرد: اکنون برخی از گردان های فضای مجازی با توجه به آموزش هایی که دیده اند فعالیت خود را در قالب وبلاگ نویسی، ساخت کلیپ، کاریکاتور و بازی های رایانه ای آغاز کرده اند.

سردار کاظمینی به فعالیت تارنمای قسم اشاره کرد و گفت: تمام مطالب این تارنما توسط بسیجیان تولید می شود و عرصه برای حضور آنان در فضای مجازی با وجود دو تارنمای قسم و بسیج پرس وجود دارد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با بیان اینکه همچنان کار زیادی برای حضور تاثیرگذار در فضای مجازی وجود دارد افزود: حضور ما در سال های گذشته کمرنگ بود و به تازگی حضور خود را تقویت کرده ایم که امیدواریم در سال 1394 با برنامه ریزی های صورت گرفته با شتاب بیشتری خود را در این عرصه تقویت کنیم ولی همچنان با نقطه مطلوب فاصله داریم

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)