20 بهمن 1393

یک مسئول مخابرات: وایبر بومی راه‌اندازی می‎شود

20 بهمن 1393

مدیر‌عامل شرکت مخابرات خراسان رضوی گفت: سامانه ارسال پیامک از تلفن ثابت به گوشی همراه و شبکه اجتماعی تحت اندروید «ویستور» که معادلی از وایبر بومی است با حضور وزیر ارتباطات در هفته جاری راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش ایسنا در خراسان، علی ملک‌جعفریان صبح امروز بیستم بهمن‌ماه در نشست خبری که در شرکت مخابرات استان برگزار شد اظهار کرد: زیر‌ساخت‌های لازم جهت فراهم‌سازی امکان ارسال پیامک از تلفن ثابت به گوشی همراه مهیا شده است و در هفته جاری این سامانه راه‌اندازی می‌شود که واگذاری آن نیز از دو هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین فاز اول شبکه اجتماعی تحت اندورید «ویستور» که معادلی از وایبر بومی است با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان با همکاری بخش خصوصی در هفته جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر‌عامل شرکت مخابرات استان با بیان اینکه از دو سال گذشته تاکنون مخابرات خراسان رضوی هیچ افتتاحی نداشته است گفت: در طی این دو سال ۱۹۵۱ پروژه مخابراتی با هزینه بالغ ۱۳۱ میلیارد تومان شامل ۲۸۰ پروژه در حوزه تلفن ثابت با هزینه ۳۴ میلیارد تومان، ۱۶۶ پروژه با هزینه ۴۴ میلیارد تومان، ۳۰ پروژه با هزینه ۹۹ میلیارد تومان و ۱۳۵۰ پروژه دیتا خانگی با هزینه ۲۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

ملک جعفریان همچنین به سرویس‌های ارزش افزوده در مخابرات اشاره کرد و گفت: در طی این دو سال ۹ پروژه در زمینه سرویس‌های ارزش افزوده درون سازمانی مخابرات با هزینه بیش از ۹ میلیارد تومان و پنج پروژه در زمینه سرویس‌های ارزش افزوده با همکاری بخش خصوصی و با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه سرویس‌های ارزش افزوده داری زیر‌ساخت‌های اصلی دیتا‌سن‌تر است گفت: ما اکنون اطلاعات سازمان‌ها و کشور‌ها را از طریق سرو‌ر‌ها با عرض باند بسیار خوب دریافت می‌کنیم تا از این طریق کاربران از سرعت بالای مطلوب بهره‌مند شوند و در سال ۹۴ نیز این امر را توسعه خواهیم داد.

مدیر‌عامل شرکت مخابرات استان از تجمیع بخش‌های ۱۱۸ خبر داد و گفت: بخش‌های ۱۱۸ پس از این بصورت متمرکز فعالیت خواهند کرد و علاوه بر آن مشترکان پس از این، از امکان انتقال تماس نیز بهره خواهند برد که بر اساس آن اتصال تماس به تلفن مورد نظر مشترک بصورت آنلاین و رایگان توسط بخش ۱۱۸ انجام می‌شود. راه‌اندازی ۵۰۰ پورت دیتا خانگی در روستا‌ها

ملک جعفریان با بیان اینکه در طی دو سال گذشته ۱۲۵ هزار پورت دیتای خانگی در استان راه‌اندازی شده است افزود: از این تعداد ۵۰۰ پورت در روستا‌های استان راه‌اندازی شده است.

وی همچنین از راه‌اندازی ۵۷ پروژه تلفن ثابت با هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد تومان در روستا‌ها خبر داد و گفت: مقداری از درآمد‌های مخابرات به محل یو. اس. او دولت داده می‌شود که این بخش موظف است تا درآمد‌های دریافتی از شرکت‌های مخابرات نسبت به توسعه سیستم‌های مخابراتی در مناطق دور افتاده و روستا‌ها اقدام کند.

مدیر‌عامل شرکت مخابرات استان با اشاره به اینکه در دو الی سه ماه گذشته در زمینه واگذاری خط ثابت تلفن به برخی از نقاط شهری بدلیل کمبود تجهیزات مخابراتی شاهد نارضایتی مردم بوده‌ایم خاطرنشان کرد: در این راستا تیم‌های فنی برای ارائه راهکار‌های جدید در نظر گرفته شده‌اند و تا پایان سال هم در زمینه واگذاری خط تلفن ثابت و هم در زمینه نصب دیتا خانگی اقدامات موثر انجام خواهیم داد.

وی از افزایش دکل‌های تری جی به ۲۵۰ عدد در آینده نزدیک خبر داد و عنوان کرد: خراسان رضوی جز سه استان اول کشور در ارائه خدمات مخابراتی است و همواره خدمات مخابراتی خود را با بالا‌ترین استاندارد‌های بین‌المللی و تجهیزات اروپایی ارائه می‌دهد.

مدیر‌عامل شرکت مخابرات استان درخصوص مضرات بی. تی. اس‌ها با بیان اینکه ضرر خاصی برای انسان به همراه ندارد تاکید کرد: در زمینه تاثیر‌گذاری بی. تی. اس بر انسان مطالعاتی صورت گرفته است و ضرری برای بدن انسان ندارد چراکه تمامی خدمات مخابراتی استان با بهترین استاندارد‌های موجود ارائه می‌شود.

ملک جعفریان تاکید کرد: تشعشعات مضر و به عبارتی پارازیت‌ها در اولین مرحله تجهیزات و فضا‌های مخابراتی را دچار مشکل می‌کند و از این‌رو ما خارج از استاندارد خدماتی ارائه نمی‌دهیم.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)