16 بهمن 1393

وزیر ارشاد: ۹.۵ میلیون نفر در ایران از وایبر استفاده می‌کنند

16 بهمن 1393

بی بی سی فارسی

علی جنتی، وزیر ارشاد، امروز پنج شنبه ۱۶ بهمن ماه در اصفهان با اشاره به استفاده کاربران ایرانی از شبکه‌های اجتماعی گفت: "۹.۵ میلیون نفر در ایران از شبکه وایبر و نزدیک به ۴ الی ۴.۵ میلیون نفر از فیس بوک استفاده می‌کنند."

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای جنتی همچنین گفت: "کاربران در برابر برخی از سایت‌های اجتماعی که فیلتر است، از فیلتر شکن استفاده می‌کنند. این یک پدیده اجتماعی است و باید دید که چگونه از آن استفاده می‌کنیم."

به گفته وزیر ارشاد، در شرایط کنونی "استفاده از همه ابزارها اجتناب‌ناپذیر است و کسی نمی‌تواند در برابر آن بایستد."

حکومت ایران بسیاری از وبسایت‌های اینترنتی و سرویس‌های ارتباطی را فیلتر کرده است. استفاده شهروندان ایران از نرم‌افزارهای ارتباطی نظیر واتس‌اپ و وایبر در ماه‌های اخیر موضوع اظهارنظر مقام‌های ایرانی بوده و برخی از مقام‌های محافظه‌کار خواهان مسدود کردن دسترسی به این نرم‌افزارها شده‌اند.

معاون اول قوه قضاییه، تابستان گذشته برای وزارت ارتباطات در مورد مسدودسازی واتس‌آپ، وایبر و تانگو ضرب‌الاجل تعیین کرد و خواهان "اقدام عاجل" این وزارت‌خانه برای مسدود سازی و کنترل این شبکه‌ها شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)