14 بهمن 1393

گزارش‌گران بدون مرز توقیف روزنامه انلاین هوادران محمود احمدی نژاد را محکوم کرد

14 بهمن 1393

سازمان گزارش‌گران بدون مرز توقیف روزنامه‌ی آنلاین هما در تاریخ ١٤ بهمن ١٣٩٣ به دستور شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران را محکوم کرد.

در بیانیه این سازمان آمده است: سایت روزنامه هما حکم توقیف را در صفحه نخست شماره ٢٧ این روزنامه به تاریخ امروز منتشر کرده است. در این حکم، توقیف روزنامه با استناد به بند د ماده 7 قانون مطبوعات به دلیل فاقد مجوز بودن و با استناد به بند ٥ ماده ١٥٦ قانون اساسی* مبنی بر پیشگیری از وقوع جرم» توقیف شده است.» اعلام شده است. روزنامه آنلاین هما، ارگان هواداران محمود احمدی نژاد است. محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران یکی از دشمنان آزادی اطلاع رسانی بود. وی در همراهی و اطاعت از رهبر جمهوری اسلامی ایران علی خامنه‌ای، یکی دیگر از دشمنان آزادی اطلاع رسانی در جهان، از مسوولان سرکوب نظام‌مند معترضان، به ویژه پس از انتخاب مجدد به ریاست جمهوری در انتخابات مورد مناقشه ٢٢ خرداد ١٣٨٨، بازداشت و شکنجه‌ی بیش از ٢٠٠ روزنامه‌نگار و وب‌نگار و توقیف و تعطیلی بیش از ٢٠٠ رسانه در دو دوره‌ی ریاست جمهوری از سال ١٣٨٤ بود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)