14 بهمن 1393

سایت پرس‌ تی‌وی یك طنز رسانه‌های اسرائیل را به عنوان خبر واقعی منتشر كرد: اوباما نتانیاهو را از فیس بوكش حذف كرد

14 بهمن 1393

نامه نیوز نوشت : رسانه های اسرائیلی در روزهای گذشته با انتشار مقاله‌ای طنزآمیز به روابط تیره و تار مقامات اسرائیل و آمریكا اشاره كردند، مقاله‌ای كه به اشتباه از سوی یك رسانه ایرانی(سایت شبکه خبری پرس تی وی) به عنوان یك خبر واقعی منتشر و بازتاب داده شد.

در این مقاله طنزآمیز نوشته شده كه اوباما، رئیس جمهوری آمریكا برای اضافه كردن وزیر خارجه ایران به لیست دوستان خود در فیس بوك، نتانیاهو را از صفحه فیس بوكش حذف كرده است.

در متن این مقاله طنز آمیز آمده است: «روابط سرد میان اوباما و نتانیاهو در هفته جاری به پایین ترین حد خود رسید و رئیس جمهوری آمریكا همتای اسرائیلی خود را در فیس بوك آنفرد كرد.

باراك اوباما طی روزهای گذشته نتانیاهو را در فیس بوك آنفرد (از لیست دوستان خود خارج) كرد و ممكن است محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران را به لیست دوستان خود در این شبكه اجتماعی پرمخاطب اضافه كند.

یك منبع نزدیك به نخست وزیر اسرائیل در این باره گفت كه زمان دقیق این اقدام رئیس جمهوری آمریكا مشخص نیست اما ما دیروز از این موضوع باخبر شدیم.

این منبع آگاه در ادامه نیز گفت: نتانیاهو در صفحه دادستان كل آمریكا بود و هنگامی كه می خواست ببینید چه كسانی در لیست دوستان مشترك آن دو است، از این موضوع آگاه شد. وی دید كه جان كری، هیلاری و بیل كلینتون و فابیوس در لیست دوستان مشترك آنها قرار دارند اما نامی از اوباما نیست. وی در ادامه به صفحه اوباما رفت و دید كه گزینه اضافه شدن به عنوان دوست در این صفحه فعال شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)