14 بهمن 1393

آی‌فون را به کامپیو‌تر وصل نکنید

14 بهمن 1393

خودنویس - حسین ترکاشوند

یکی از روش‌های اتصال آی‌فون به کامپیو‌تر استفاده از کابل USB است که کارخانه اپل عرضه می‌کند و در جعبه آی‌فون شما نیز وجود دارد. اما چقدر به این کابل احتیاج دارید؟

امروزه بسیاری از کار‌ها را می‌توانید در حالت بدون سیم یا وایرلس انجام دهید. از جمله می‌توانید آی‌فون خود را بدون اتصال کابلی به کامپیو‌تر وصل کرده و کارهای مختلفی انجام دهید.

استفاده از iTunes

بسیاری از افراد از برنامه iTunes استفاده می‌کنند و این برنامه برای رد و بدل کردن اطلاعات به صورت وایرلس کاربرد دارد.

برای استفاده از این برنامه، باید برای اولین بار آی‌فون را با کابل به کامپیو‌تر وصل کنید و برنامه iTunes را اجرا کنید. اگر به قسمت properties بروید گزینه‌ای را می‌بینید به نام Sync with this iPhone over Wi-Fi که باید آن را فعال کنید. بعد از این، آی‌فون شما هنگام شارژ شدن و برنامه iTunes وقتی اجرا شده باشد و هر دو به یک وای فای وصل باشند، به طور اتوماتیک و وایرلس به هم متصل خواهند بود.

ابر مجازی

یکی دیگر از ابزارهایی که می‌توانید از آن استفاده کنید، ابر مجازی است. با استفاده از ابرهای مجازی مانند گوگل درایو، دراپ باکس و غیره، برای رد و بدل کردن اطلاعات بین آی‌فون و کامپیو‌تر نیازی به کابل ندارید. کافی است فایل‌هایی که می‌خواهید از یکی به دیگری منتقل کنید را در دستگاه مبدا در ابر مجازی آپلود کنید و در دستگاه مقصد دانلود نمایید.

آپدیت کردن iOS

برخی از افراد هنوز ترجیح می‌دهند که برای آپدیت کردن iOS از برنامه iTunes استفاده کنند و در مواقعی که آی‌فون فضای خالی زیادی ندارد، گزینه خوبی است اما اگر به این کار نیازی ندارید، مجبور نیستید از iTunes برای آپدیت کردن iOS استفاده کنید. کافی است به راحتی به Settings بروید و در بخش General گزینه Software Update را بزنید و اگر نسخه جدید موجود باشد، آن را دانلود و نصب کنید.

«فراموش نکنید که سوال‌های خود را از طریق مسیج در فیس‌بوک تک‌نویس از ما بپرسید»

منبع: How-To Geek

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)