13 بهمن 1393

صدای آشنا در آستانه ۱۰ سالگی قطع شد

13 بهمن 1393

بکه رادیویی «صدای آشنا» در آستانه تولد ۱۰ سالگی‌اش برای همیشه قطع شد.

به گزارش ایسنا، صدای آشنا که برای ایرانیان مقیم خارج از کشور برنامه پخش می‌کرد، پیرو سیاست جدید سازمان صداوسیما به طور کلی از جمع شبکه‌های رادیویی حذف شد و تاکنون تصمیمی درخصوص راه‌اندازی شبکه‌ای برای ایرانیان خارج از کشور گرفته نشده است.

برنامه‌های رادیو «صدای آشنا» از اول بهمن ماه سال جاری قطع شد.

رادیو «صدای آشنا» در سه کانال «اروپا»، «امریکا» و «آسیا و اقیانوسیه» برنامه پخش می‌کرد و طی این ۱۰ سال فعالیت، در حوزه‌های دین و اندیشه، فرهنگ و تمدن، هنر و ادبیات، جامعه و زندگی، ورزش و تفریحات، رویدادها و تحلیل بین‌الملل برنامه‌هایش را روی آنتن فرستاد.

شبکه جهانی «صدای آشنا» ۲۹ بهمن سال ۸۳ به صورت ۲۴ ساعته با حضور سید عزت الله ضرغامی - رییس سابق سازمان صدا و سیما - به طور رسمی افتتاح شد.

این شبکه رادیویی در ابتدای راه‌اندازی، پخش خود را با پوشش ماهواره اینتل ست و هات برد آغاز کرد. امیر نصیبی‌پور، محسن شریف‌زاده و کامران کاظم‌زاده از مدیران رادیو صدای آشنا بودند.

به گزارش ایسنا، علاوه بر صدای آشنا، تاکنون شبکه‌های رادیویی «کتاب»، «فصلی» و «خانواده» هم حذف یا با سایر شبکه‌ها ادغام شده‌اند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)