12 بهمن 1393

روزنامه کیهان: نویسندگان اراجیف باید به بد‌ترین شکل کشته شوند

12 بهمن 1393

دیگربان

روزنامه «کیهان» با انتشار یادداشتی نوشته بر اساس آیات قرآن٬ افرادی که با «اراجیف» رسانه‌ای٬ امنیت جامعه را تهدید می‌کنند «مهدور‌الدم» هستند و باید به «بدترین شیوه به قتل برسند.»

در این یادداشت این افراد «مرفجان» نامیده شده‌اند و وظیفه رهبر٬ دولت اسلامی و امت مسلمان در قبال آنها ایجاد «ترس از اقدام انقلابی» عنوان شده است.

یادداشت‌نویس کیهان نوشته قانون اعدام «فتنه‌انگیزان و اخلال‌گران» تبدیل‌ناپذیر است و بر اساس دستور خداوند و «سنت» پیامبر اسلام باید «فتنه‌گرانی» که دست از کارشان برنمی‌دارند را به «شدت و سختی و خواری و مذلت مجازات کرده و به قتل» رساند.

این روزنامه افزوده دشمنان در جنگ نرم همانند دشمنان در جنگ سرد باید کشته و مجازات شوند و به علت زیانبارتربودن جنگ روانی از جنگ نظامی٬ خداوند دستور داده آنها به بدترین شیوه به قتل برسند.

بر اساس این یادداشت برای «فتنه‌انگیزان و اخلال‌گران» امنیت جامعه، هیچ جایی نباید محل امن باشد. بنابراین، فرار فتنه‌انگیزان حتی به خارج از کشور، نباید مانع برخورد با آنان شود. کیهان ادامه داده فتنه‌گران باید از جامعه طرد شوند و نباید هیچ ارتباطی با جامعه اسلامی داشته باشند.

به نظر می‌رسد این یادداشت در دفاع از ادامه حصر میرحسین موسوی٬ مهدی کروبی و زهرا رهنورد و برخورد خشونت‌بار با روزنامه‌نگاران و مخالفان و منتقدان سیاسی نوشته شده باشد.

این یادداشت یکی از عریان‌ترین تهدیدها علیه مخالفان سیاسی در جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)