8 بهمن 1393

وزیر ارتباطات: فیلتر اینستاگرم ۸۳ درصد موفق بوده است

8 بهمن 1393

رادیو فردا

محمود واعظی، وزیر ارتباطات ایران می گوید فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام تاکنون ۸۳ درصد موفق بوده است و قصد دارند نرم افزارهای به کار برده شده برای فیلتر کردن این شبکه را به سایر شبکه های اجتماعی گسترش دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر آقای واعظی روز سه شنبه، ۷ بهمن، گفت که دو نرم‌افزار جدید « تولید شده» برای فیلترینگ هوشمند تاکنون بر روی شبکه اجتماعی اینستاگرام پیاده شده و ۸۳ درصد موفقیت داشته و قرار است در فاز دوم، این دو نرم افزار بر روی سایر شبکه های اجتماعی هم بکار رود.

اينستاگرام، يک شبکه اجتماعی اينترنتی محبوب با صد‌ها ميليون کاربر در سراسر جهان است که از آن برای به اشتراک گذاشتن عکس استفاده می‌‌شود.

اين سرويس در سال ۲۰۱۲ ميلادی توسط فيس‌بوک به مبلغ يک ميليارد دلار خريداری شد.

خبرگزاری فارس سوم دی‌ماه گزارش داده بود که با آغاز «فیلترینگ هوشمند» صفحات«غیراخلاقی» شبکه اجتماعی اینستاگرام در ایران مسدود شده است، اما وزیر ارتباطات ایران گفته است سیاست دولت مسدود کردن شبکه های اجتماعی نیست بلکه موضوع «پالایش» مطرح است.

محمود جعفری دولت آبادی، دادستان تهران هم در پنجم بهمن ماه گفت که به درخواست وزیر ارتباطات به این وزارتخانه «برای اجرای دستور قضایی فیلترینگ شبکه های اجتماعی یا طرح‌های دیگر که مانع ارتکاب جرم در فضای مجازی شود» مهلتی چند ماهه داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای واعظی سه شنبه ، ۷ بهمن، در مورد مهلت هایی که دادستانی برای فیلترینگ شبکه های اجتماعی به وزارت ارتباطات داده گفته است « از این مهلت‌ها خیلی مطلع نیستم، اما آنچه یک دولت وظیفه خود می داند، آن است که در راستای پاکسازی فضای اینترنت، فیلترینگ هوشمند را پیاده‌سازی کند.»

پیشتر علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته بود: «بسیار خوشوقتم که می‌توانم از طریق اینستاگرام با دوستان و شهروندان گرانقدر ارتباط برقرار کنم و از ایده‌ها و افکار و تصاویر زیبا و دلچسب شما بهره‌مند شوم.»

او همچنین با هشدار به موافقان فيلترينگ شبکه‌های اجتماعی گفته بود که نبايد اجازه داد اين رسانه‌ها تنها «محلی برای تاخت و تاز سکولارها» باشد.

محمود واعظی همچنین از قصد راه اندازی دو موتور جستجوی ملی به عنوان یکی از بخش های پراهمیت شبکه ملی اطلاعات خبر داده و گفته است که این پروژه ها با همکاری دانشگاهیان در دهه فجر رونمایی می شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)