6 بهمن 1393

صدور قرار وثیقه برای مدیرمسئول «مردم امروز»

6 بهمن 1393

وکیل‌مدافع مدیرمسئول روزنامه «مردم امروز» از صدور قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از سوی بازپرس شعبه ۲ دادسرای فرهنگ و رسانه برای موکلش خبر داد.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره جلسه بازپرسی برای پرونده روزنامه مردم امروز، گفت: صبح امروز با مدیرمسئول روزنامه مردم امروز در شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یافتیم. پس از تحقیقات و تفهیم اتهام، آخرین دفاع از موکلم اخذ شد.

وی ادامه داد: بازپرس برای مدیرمسئول روزنامه مردم امروز قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی صادر کرد که ما این وثیقه را تودیع کردیم.

وکیل مدافع مدیرمسئول روزنامه مردم امروز خاطرنشان کرد: اکنون بازپرس باید تصمیم‌گیری کند که این تصمیم یا صدور قرار مجرمیت یا صدور قرار منع تعقیب است که اگر قرار منع تعقیب صادر شود دادستان می‌تواند مخالفت کند و اگر هم قرار مجرمیت صادر و دادستان نیز موافقت کند، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال می‌شود.

علیزاده‌طباطبایی با بیان اینکه ما اتهام مطرح شده مبنی بر توهین به مقدسات را قبول نداریم، گفت: زیرا سوء تفاهمی به وجود آمده است و امیدواریم بازپرس این موضوع را بپذیرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)