6 بهمن 1393

چگونه در شبكه‌های اجتماعی محبوب باشيم

6 بهمن 1393

روزنامه اعتماد

يو اس‌اي تودي| قدرت و نفوذ شبكه‌هاي اجتماعي هر روز بيشتر مي‌شود و بسياري از كاربران معمولي اين شبكه‌ها سعي مي‌كنند تا خودشان را ميان دوستان حقيقي و مجازي‌شان محبوب‌تر نشان دهند. روش‌هاي مختلفي را مي‌توان به كار گرفت تا با استفاده از مهارت‌هاي تاثيرگذار در شبكه‌هاي اجتماعي محبوب شد.

از وب‌سايت خود به صفحات شبكه‌هاي اجتماعي لينك بدهيد

خيلي از افراد علاقه‌مند به مطالب وب‌سايت شما هستند اما نمي‌دانند كه شما در شبكه‌هاي اجتماعي نيز فعال هستيد، حتما از وب‌سايت خود به صفحات شبكه اجتماعي خودتان لينك بدهيد و صفحات خود را به مخاطبين وب‌سايت‌تان معرفي كنيد و از آنها بخواهيد كه شما را در شبكه‌هاي اجتماعي دنبال كنند.

اتصال شبكه‌هاي اجتماعي به يكديگر

شايد ندانيد كه اكثر شبكه‌هاي اجتماعي قابليت اتصال به يكديگر را دارند، به عنوان مثال شما مي‌توانيد شبكه اجتماعي فيس‌بوك، توييتر و اينستاگرام را به هم متصل كنيد و با انتشار يك مطلب در اينستاگرام اين مطالب به‌صورت اتوماتيك در دو شبكه ديگر قرار گيرد، موضوع جالب اين است كه مطالب طوري منتشر مي‌شوند كه مشخص مي‌شود از طريق شبكه‌هاي ديگر انتشار يافته‌اند و همين موضوع باعث مي‌شود كه مخاطبين بتوانند شما را در شبكه‌هاي ديگر نيز بيابند و در آنجا نيز شما را دنبال كنند.

استفاده از انتشار اتوماتيك مطالب در آينده

جديدا شبكه‌هاي اجتماعي امكاني را فراهم كرده‌اند كه شما مي‌توانيد با استفاده از آن‌يك مطلب را كامل آماده كنيد و در هنگام انتشار براي آن تاريخ و زماني در آينده را تعيين كنيد تا آن مطلب دقيقا در همان زمان به‌صورت اتوماتيك منتشر شود. با استفاده از اين امكان شما مي‌توانيد يك روز در هفته و درزماني كمتر از يك ساعت براي كل روزهاي هفته آينده مطلب قرار داده و تاريخ انتشار تعيين كنيد و صفحات شما هر روز به‌صورت اتوماتيك به‌روزرساني شود.

استفاده از هشتگ‌ها

شما مي‌توانيد هنگام انتشار مطالب خود در شبكه‌هاي اجتماعي آنها را با كلمات كليدي مربوط به محتواي مطلب تگ كنيد، همچنين مي‌توانيد كلمات داخل يك متن را نيز با قرار دادن «#» قبل از كلمات به تگ تبديل كنيد. اين موضوع باعث مي‌شود كه افراد ديگر با جست‌وجوي آن كلمات در شبكه‌هاي اجتماعي مطالب شما را پيدا كنند و محبوبيت مطالب‌تان افزايش مي‌يابد. اگر يك صفحه تجاري ساخته‌ايد، حتما يك پروفايل شخصي هم داريد و در پروفايلتان دوستان شما نيز در ليست دوستان حضور دارند، اگر با حساب كاربري خودتان وارد صفحه تجاري‌تان شويد، با قسمتي مواجه مي‌شويد با نام دعوت از دوستان كه به شما اين امكان را مي‌دهد با فرستادن دعوت‌نامه به دوستان خودتان از آنها بخواهيد صفحه شمارا دنبال كنند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)