5 بهمن 1393

دو کتاب جدید رسانه‌ای منتشر شد

5 بهمن 1393

دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها دو کتاب جدید با عنوان‌های «کمپین دیپلماسی رسانه‌ای» و «چارچوب‌بندی، خبر و رسانه‌ها» منتشر کرد.

ایسنا نوشت: «چارچوب‌بندی، خبر و رسانه‌ها» نوشته‌ اردشیر زابلی‌زاده - عضو هیات علمی دانشگاه صداوسیما - است. این کتاب با موضوع رسانه‌های گروهی و تأثیر جنبه‌های اجتماعی در ۴۵۶ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه منتشر شده است.

کتاب «چارچوب‌بندی، خبر و رسانه‌ها» به دنبال تشریح نظریه چارچوب‌بندی و پژوهش‌های وابسته به آن در حوزه تاثیر رسانه‌هاست.

همچنین کتاب «کمپین دیپلماسی رسانه‌ای» که توسط دکتر رها خرازی آذر نوشته شده، با موضوع رسانه‌های گروهی، جنبه‌های سیاسی و ارتباط در سیاست همراه است. این کتاب در ۱۷۷ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به تازگی به چاپ رسیده است.

بنا بر اعلام، کتاب «کمپین دیپلماسی رسانه‌ای - عطف به ارتباطات استراتژیک» حاصل رویکرد ترکیبی، عملیاتی – اندیشه‌مدار است که در حال تهیه و تدوین در لابراتوار دیپلماسی رسانه‌ای کشورهاست.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)