4 بهمن 1393

وزیر ارتباطات: نمی‌خواهیم با فیلتر شبکه‌های اجتماعی مردم را به مشکل بیندازیم

4 بهمن 1393

رادیو زمانه

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران گفته که «تاکنون در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، در خصوص بستن شبکه‌های اجتماعی بحثی صورت نگرفته است.»

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، محمود واعظی روز شنبه در خصوص اظهارات دادستان تهران در خصوص بستن شبکه‌های اجتماعی افزود: «در این زمینه بحثی در کارگروه تعیین مصادیق صورت نگرفته است.»

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، حدود دو هفته پیش گفته بود فیلترینگ برخی از نرم‌افزارهای موبایل همچنان پابرجاست و دستگاه‌های مربوط موظف هستند که این دستور را اجرا کنند.

حکم دستگاه قضایی در مورد فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی تانگو، واتس آپ و لاین اواخر دی ماه گذشته اعلام شد و گفته می‌شد که این حکم به وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات به‌عنوان مجری نیز ابلاغ شده اما این وزارت‌خانه آن را مسکوت گذاشته است.

به گفته واعظی «شبکه‌های اجتماعی خارجی که در ایران مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد به نوعی از اطلاعات این دیتاها استفاده می‌کنند و از آن‌ها در خارج از کشور بهره‌گیری می‌شود.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: «دانشگاه‌ها و بخش خصوصی باید تولید محتوا را در اولویت قرار دهند تا مردم از شبکه‌ها و محتواهای داخلی استفاده کنند و تولید اطلاعات در داخل کشور متمرکز باشد.»

واعظی می‌گوید: «تا زمانی که این محتوا ایجاد نشود بنا نداریم مردم را با مشکل مواجه و شبکه‌های اجتماعی را مسدود کنیم.»

پیشتر وزارت ارتباطات قصد داشت دو اپلیکیشن موبایلی «ساینا» و «بیسفون» راه‌اندازی کند که گفته می‌شد امکانات مشابه وایبر، واتس‌آپ و تانگو را زیر نظر ایران ارائه می‌داد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)