1 بهمن 1393

سردبیرجدید همشهری جوان، مدیرمسئول سایت فردا هم شد

1 بهمن 1393

مجید رفیعی فعال رسانه ای نزدیک به شهرداری تهران که هفته پیش به سردبیری هفته نامه «همشهری جوان» رسید، در عین حال با داشتن سمت ریاست فرهنگسرای ابن سینا، در سمتی جدید به مدیرمسئولی سایت فردا هم منصوب شد. تمامی این نهادها و رسانه ها، وابسته یا نزدیک به شهرداری تهران هستند.

به گزارش خبرنگاران ایران، این خبر بر روی خروجی سایت تسنیم قرار گرفته است و طبق آن آمده است: «مجید رفیعی از دیروز جایگزین سجاد نوروزی مدیر مسئول سایت فردا شده است. وی پیشتر به مدت پنج سال سردبیری و مدیر مسئولی این سایت را بر عهده داشت.»

این سایت اصولگرا در معرفی رفیعی می نویسد: «مجید رفیعی کارشناسی ارشد علوم سیاسی را از دانشگاه امام صادق کار روزنامه نگاری را از سال ۸۴ و در روزنامه حزب الله آغاز کرده است و طی سالیان اخیر سوابقی چون سردبیری ماهنامه «همشهری ماه» در عرصه رسانه های مکتوب و مدیرمسئولی سایت‌های خبری چون «فردانیوز» و «شفاف» در عرصه رسانه‌های مجازی را در کارنامه خود دارد و در حال حاضر رئیس فرهنگسرای ابن سینا است.وی در دوران مدیریت روزنامه «تهران امروز» از جوان ترین مدیرمسئولان روزنامه های کشور بوده است.»

رفیعی جایگزین فردی با عنوان «سجاد نوروزی» شده است که تسنیم در معرفی او نوشته است: «سجاد نوروزی کارشناسی ارشد در رشته فلسفه سیاسی اسلام را داراست و هم‌اکنون مدیریت فرهنگسرای اندیشه را عهده‌دار است و از سال ۹۰ مدیریت سایت را فردا را نیز برعهده داشت.از دیگر سوابق وی می‌توان به عضویت در شورای تحریریه هفته نامه صبح صادق، فعالیت در روزنامه سیاست روز، سردبیری روزنامه همشهری ری،دبیر سرویس اندیشه هفته نامه پنجره، دبیر سرویس نظریه خردنامه همشهری، همکاری با سازمان بازرسی کل کشور و... اشاره کرد. وی دو دوره نیز داور جشنواره مطبوعات بوده است و به همراه عماد افروغ کتاب «دیالکتیک خرد و جامعه» را تالیف کرده است.»

خبر انتصاب رفیعی به مدیرمسئولی سایت فردا در این سایت هم منتشر شده بود اما به دلایلی که مشخص نیست، حذف شد چنانچه همین خبر در سایت دیگر نزدیک به شهرداری تهران یعنی فرارو هم منتشر شد اما در لینک مطلب بعد از یک ساعت، خبر دیگری جایگزین شد.

از سوی دیگر، هفته گذاشته اعلام شده بود که مجید رفیعی جایگزین ایمان جلیلی به عنوان سردبیر در هفته نامه همشهری جوان شده است. ایمان جلیلی در چند ماه گذشته این مسئولیت را بر عهده داشت و از اعضای قدیمی تحریریه همشهری جوان محسوب می‌شد. پیش از جلیلی هم، علی قنواتی، فریدالدین حداد عادل و سیدجواد رسولی، سردبیران این نشریه بودند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)