30 دی 1393

مرخصی علیرضا رجایی از زندان اوین

30 دی 1393

روزنامه نگار

علیرضا رجایی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی روز ۲۹ دی ماه ۹۳ به مرخصی آمد. پیشتر گزارش شده بود که پدر و مادر رجائی به دلیل بیماری امکان ملاقات با او را ندارند و پدر بیمارش در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برد.

علیرضا رجایی که عضو هیات مدیریه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران است، مدیریت انتشارات گام نو را نیز بر عهده دارد. او دبیری گروه سیاسی در تحریریه روزنامه‌های جامعه، توس و نشاط را برعهده داشت.

او پس از انتخابات ریاست جمهوری در جریان بازداشت فعالان سیاسی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ دوبار بازداشت شده بود؛ او یک بار در‌‌ همان سال ۱۳۸۸ و بار دیگر در سال ۱۳۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

پس از بازداشت دوم، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی حداد، به اتهام عضویت در ائتلاف نیروهای ملی و مذهبی، اقدام علیه امنیت ملی و نظام جمهوری اسلامی و فعالیت تبلیغی علیه نظام، به چهار سال حبس و پنج سال محرومیت از تمامی حقوق اجتماعی و حق عضویت در تشکیل‌های سیاسی و نهادهای مدنی محکوم شد.

رجایی پیش از آن و دو سال ۱۳۷۹ هم به همراه جمعی دیگر از فعالان ملی و مذهبی بازداشت شده بود. او در سال ۱۳۸۱ نیز توسط قاضی حداد به سه سال زندان و پنج سال محرومیت از تمام حقوق اجتماعی محکوم شده بود.

این سومین مرخصی علیرضا رجایی در دوران محکومیت طولانی اوست.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)