29 دی 1393

گزارش‌گران بدون مرز توقیف و لغو پروانه انتشار مردم امروز را محکوم کرد

29 دی 1393

گزارش‌گران بدون مرز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که توقیف روزنامه‌ی مردم امروز را به دستور دادستانی تهران محکوم می کند.

در بیانیه این سازمان آمده است: این روزنامه‌ی اصلاح‌طلب در تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۳۹۳ برای انتشار عکس جرج کلونی در صفحه نخست خود و استفاده از نقل وی در تیتر «من هم شارلی هستم» در شماره ۲۳ دی ماه روزنامه، توقیف شده است.

در تاریخ ۲۹ دی ماه، توقیف مردم امروز از سوی هیات نظارت بر مطبوعات ارگان سانسور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأیید و افزون بر آن پروانه انتشار روزنامه نیز با استناد به قانون مطبوعات بند هفت ماده شش مطبوعات برای «اهانت به دين مبين اسلام و مقدسات آن » لغو شد.

روزنامه‌ی مردم امروز پس از انتشار ۱۹ شماره توقیف شد. اما از فردای انتشار این روزنامه و حتا پیش از انتشار آن رسانه‌های محافظه‌کاران و نزدیک به سپاه پاسداران و نهادهای امنیتی از این میان روزنامهکیهان که تحت نظر رهبر جمهوری اسلامی منتشر می شود، با اعمال فشار خواهان توقیف این روزنامه‌شده بودند. رسانه‌ی افراطی کیهان که بلندگوی علی خامنه‌ای است نه تنها به توقیف روزنامه راضی نشده است که در شماره دیروز خود، خواهان بازداشت روزنامه‌نگاران و به ویژه سردبیر روزنامه محمد قوچانی شده است. سردبیر مردم امروز پیش از این توضیح داده بود که این تیتر و عکس پیش از انتشار شماره جدید شارلی هبدو منتشر شده است.

رضا معینی مسوول دفتر افغانستان و ایران گزارش‌گران بدون مرز در این باره اعلام کرد : « نخستین بار نیست که رسانه‌های محافظه‌کار و به ویژه افراطی‌های کیهان توقیف روزنامه‌‌ای را سازمان می‌دهند و سپس دستگاه قضایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حکم آن‌ها را اجرا می‌کند. برای به سکوت وادار کردن رسانه‌های مستقل، راه‌برد رسانه‌های کین‌پراکن نیز به خودسری مقامات حکومتی که پیش از این ابزار قضایی سرکوبگرانه‌ی گسترده‌ای در اختیار دارند، افزوده شده است»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)