29 دی 1393

«مردم امروز» لغو پروانه شد

29 دی 1393

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات با اشاره به طرح پرونده روزنامه مردم امروز در جلسه امروز (دوشنبه) هیات نظارت بر مطبوعات، از لغو پروانه فعالیت این روزنامه خبر داد.

علاء الدین ظهوریان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در جلسه صبح امروز هیات نظارت بر مطبوعات پرونده روزنامه ’مردم امروز’ بابت درج تیتر’ من هم شارلی هستم’ مطرح و به استناد بند ٧ ماده ٦ قانون مطبوعات و همچنین ماده ٢٧ این قانون ضمن لغو پروانه آن، این روزنامه به دادگاه معرفی شد.

براساس ماده ۶ قانون مطبوعات، نشریات جز در موارد اخلال به مبانی و احکام اسلام و حقوق عمومی و خصوصی که در این فصل مشخص می شوند آزادند.

طبق بند ۷ این قانون اهانت به دین مبین اسلام و مقدسات آن و همچنین اهانت به مقام معظم رهبری و مراجع مسلم تقلید ، جرم محسوب می شود.

ماده ۲۷ قانون مطبوعات می گوید: هر گاه در نشریه ای به رهبر جمهوری اسلامی ایران و یا مراجع مسلم تقلید اهانت شود، پروانه آن نشریه لغو و مدیر مسئول و نویسنده مطلب به محاکم صالحه معرفی و مجازات خواهند شد.

به گفته ظهوریان پرونده روزنامه وطن امروز در این جلسه مطرح و مقرر شد به این نشریه بابت اصرار به تخلف و نقض مجدد مصوبات شورای عالی امنیت ملی تذکر داده شود و مراتب به دادگاه معرفی شد.

روزنامه مردم امروز به مدیرمسئولی احمد ستاری و سردبیری محمد قوچانی فعالیت خود را از ششم دی ماه جاری آغاز کرد.

این روزنامه به دلیل چاپ مطلبی در خصوص نشریه شالی ابدو با حکم دادستان دادسرای فرهنگ و رسانه ۲۷ دی ماه جاری توقیف شد.

روزنامه ’مردم امروز’ به دلیل انتشار تصویر جورج کلونی با سنجاق سینه ’من شارلی هستم’ و تیتر ’کلونی: من هم شارلی هستم’ به دستور دادسرای رسانه و فرهنگ توقیف شد. این روزنامه تنها ۱۹ شماره منتشر شد.

شنبه (۱۷ دی ماه) روزنامه مردم امروز بعد از تنها ۱۹ شماره انتشار، با حکم بازپرس شعبه دو دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شد.

روزنامه مردم امروز با شعار حمایت از دولت یازدهم با مدیرمسئولی احمد ستاری و سردبیری محمد قوچانی، نخستین شماره خود را ششم دی ماه جاری منتشر کرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)