28 دی 1393

سردبیر «همشهری معماری» هم تغییر کرد

28 دی 1393

در ادامه تغییرات در گروه «مجلات همشهری» محمدمسیح یاراحمدی جایگزین صادق پژمان در مسئولیت سردبیری «همشهری معماری» شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجله «همشهری معماری» در ابتدا به صورت ماهنامه‌ای با مخاطب عمومی از اسفند ۸۹ با سردبیری حمیدرضا ابک و دبیری تحریریه علی رنجی‌پور آغاز به کار کرد. محتوای این نشریه تا شهریور ۹۱ که به صورت ماهانه منتشر می‌شد، میان‌رشته‌ای با تمرکز بر مسائل ‌اجتماعی شهری و معرفی آثار معماری و معماران داخلی بود.

در ادامه سید صادق پژمان، از تابستان سال جاری مسئولیت سردبیر همشهری معماری را به عهده گرفت و با انتشار دو شماره توانست تغییرات بسیار زیادی در فرم و گرافیک این نشریه ایجاد کند. همچنین در حوزه محتوا، پرداختن به پرونده باغ‌های ایرانی از جمله اتفاقات مثبتی بود که در شماره‌های پیشین این نشریه افتاد و مرود استقبال گسترده مخاطبان قرار گرفت.

محمدمسیح یاراحمدی، سردبیر جدید نشریه تخصصی «همشهری معماری» تا بهار گذشته دبیر تحریریه این نشریه بود. سردبیری پایگاه خبری‌ تحلیلی «شفاف» و دبیری سرویس در «دانستنی‌ها» و حضور در تحریریه روزنامه همشهری، روزنامه حزب‌الله، هفته‌نامه پنجره، ماهنامه همشهری‌ماه، ماه‌نامه همشهری‌ آیه و پایگاه خبری فردانیوز از فعالیت‌های یاراحمدی است.

پیش از این صادق پژمان و حمیدرضا ابک سردبیران این نشریه تخصصی بوده‌اند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)