27 دی 1393

همبستگی جورج کلونی با شارلی‌ ابدو، عامل توقیف روزنامه‌ "مردم امروز"

27 دی 1393

دویچه وله

روزنامه‌ "مردم امروز" به دلیل انتشار تصویر جورج کلونی با سنجاق سینه‌ "من شارلی هستم" و تیتر "کلونی: من هم شارلی هستم" به دستور دادسرای رسانه و فرهنگ توقیف شد. این روزنامه تنها ۱۹ شماره منتشر شد.

شنبه (۱۷ دی ماه) روزنامه‌ "مردم ‌امروز" بعد از تنها ۱۹ شماره انتشار، با حکم بازپرس شعبه ۲ دادسرای "فرهنگ و رسانه" توقیف شد.

روزنامه‌ "مردم امروز" با شعار "حمایت از دولت یازدهم" با مدیرمسئولی احمد ستاری و سردبیری محمد قوچانی، اولین شماره‌ خود را ششم دی ماه جاری منتشر کرد.

محمد قوچانی در گفت‌وگویی کوتاه با "تسنیم نیوز" با تایید خبر توقیف روزنامه، دلیل توقیف را اعلام کرد. او گفت انتشار تصویر جورج کلونی، هنرپیشه‌ معروف سینما با سنجاق سینه‌ "من شارلی هستم" و تیتر این مطلب یعنی "کلونی: من هم شارلی هستم" موجب این توقیف بود. روز پنج‌شنبه ۲۵ دی، روزنامه‌ محافظه‌کار "کیهان" تیتر و عکس اول خود را به این اقدام روزنامه‌ "مردم امروز" اختصاص داد و خواستار برخورد قضایی یا این روزنامه شد.

روزنامه‌ "کیهان" در گزارش خود دست‌اندرکاران روزنامه‌ "مردم امروز" را "دیکته‌نویسان وابسته" دانست و آن‌ها را متهم کرد که برای کشورهای غربی "خوش‌رقصی" می‌کنند.

این دومین تلاش تیم رسانه‌ای هوادار دولت روحانی به سردبیری محمد قوچانی برای انتشار روزنامه در یک سال گذشته بود. روزنامه‌ پیشین این تیم رسانه‌ای به اسم "آسمان" تنها ۶ شماره منتشر شد وسپس با حکم دادستانی توقیف شد.

به‌رغم وعده‌های دولت روحانی برای بهبود وضعیت آزادی مطبوعات، همچنان رسانه‌ها در ایران با توقیف و توبیخ مواجه و روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه نیز کماکان با بازداشت، حبس و ممنوعیت از کار مواجه‌اند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)