26 دی 1393

تهدید وزیر ارشاد به استیضاح، این‌بار به خاطر روزنامه «مردم امروز»

26 دی 1393

رادیو زمانه

روزنامه «مردم امروز» در شماره اخیرش تصویری از جرج کلونی، بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی در مراسم گلدن گلاب ۲۰۱۵ را منتشر کرد و تیتر زد: «کلونی: من هم شارلی هستم». به این بهانه، یکی از نمایندگان مجلس علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را یک بار دیگر تهدید به استیضاح کرده است.

زهره طبیب‌زاده، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گویی که خبرگزاری فارس با او انجام داد از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست با روزنامه مردم امروز «برخورد قاطع کند» وگرنه استیضاح می‌شود.

روزنامه «مردم امروز» به مدیر مسئولی و سردبیری احمد ستاری و محمد قوچانی با هدف «حمایت از دولت» منتشر می‌شود. نخستین شماره این روزنامه شنبه (۶ دی/ ۲۷ دسامبر ۲۰۱۴) روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها قرار گرفت.

طبیب‌زاده، نماینده مردم تهران به خبرگزاری فارس گفت: «انتظار ما از وزارت ارشاد این است که حساسیت‌های لازم را در حکومت دینی داشته باشد. پیامبر اسلام دارای بالاترین جایگاه در فرق اسلامی است، لذا جمهوری اسلامی ایران باید اولین جایی باشد که فریاد مخالفت با این هتک حرمت‌ها را سر دهد.»

او همچنین گفت: «اگر وزیر ارشاد [با «مردم امروز»] برخورد قاطعی نکند، اصلاً وزیر دولت اسلامی نیست و حتماً پرونده استیضاح او رو خواهد آمد.»

پیش از این مجتبی رحماندوست، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس وزارت ارشاد را به «برخورد دوگانه با رسانه‌ها» و مدارا با روزنامه «مردم امروز» متهم کرده بود.

جرج کلونی، بازیگر و تهیه ‌کننده آمریکایی در مراسم گلدن گلوب برای همبستگی با روزنامه‌نگاران به قتل رسیده در حمله مسلحانه ۷ ژانویه به دفتر نشریه «شارلی ابدو» سنجاق سینه‌ای به کتش چسبانده بود که روی آن نوشته شده بود: «من شارلی هستم». تصویر او با این شعار در رسانه‌های جهان و در شبکه‌های اجتماعی بازتاب بسیار گسترده‌ای پیدا کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دی ماه سال گذشته نخستین کارت زرد را از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دریافت کرد. سپس در آبان ماه سال جاری برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که به «جبهه پایداری» و حلقه مصباحیون تعلق دارند به خاطر دو فیلم «من عصبانی نیستم» از رضا درمیشیان و «قصه‌ها» ساخته رخشان بنی‌اعتماد برای استیضاح او امضاء جمع کردند. این دو فیلم اکران نشدند و موضوع استیضاح هم فراموش شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)