24 دی 1393

گزارش تصویری/ صف های طولانی در فرانسه برای خرید شارلی ابدو

24 دی 1393

سایت فرارو در گزارشی تصویری، صف های طولانی تشکیل شده روبروی کیوسک های مطبوعاتی فرانسه را نشان می دهد که مردم و علاقمندان منتظر خریدن شماره جدید مجله طنز شارلی ابدو هستند.

به گزارش خبرنگاران ایران، این سایت اصولگرا در عین حال شماره جدید این مجله را همراه با طرحی «توهین آمیز» و «تفرقه افکن از پیامبر اسلام» توصیف می کند و می نویسد: در صفحه اول این تیتر چاپ شد: «بخشودگی برای همه»، «من شارلی هستم.»

این موضع البته دیدگاه رسمی برخی مسئولان جمهوری اسلامی نیز است به طوریکه مرضیه افخم امروز، چهارشنبه ۲۴ دی‌ماه در نشست رسانه‌ای خود در پاسخ به سئوالی درباره انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام در نشریه فکاهی «شارلی ابدو» با بیان این‌که ایران تروریسم را محکوم می‌کند و اقدامات تروریستی مغایر دیدگاه‌های اسلامی است، افزود:‌ «در عین حال ما اقدامات تحریک آمیز را نیز محکوم می‌کنیم و اقدام این هفته‌نامه از نظر ما یک اقدام توهین آمیز است و آن را کاملا محکوم می‌کنیم.»

هفته گذشته، دو برادر فرانسوی الجزایری تبار با حمله به دفتر مجله شارلی ابدو هشت روزنامه نگار، دو پلیس و دو فرد دیگر را کشتند. تیراژ مجله شارلی ابدو تا پیش از این حادثه ۵۰ هزار نسخه بود اما تیراژ نشریه در شماره جدید به سه میلیون نسخه رسیده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)